Rozpoczęła się Letnia Akademia Karate

W poniedziałek, 19 sierpnia, w Zespole Szkół Technicznych w  Skarżysku-Kamiennej rozpoczęła się X Letnia Akademii Karate, której organizatorem jest sensei Zbigniew Zaborski Prezes Skarżyskiego Klubu Sportów Walki. 

 Letnia Akademia Karate, podobnie jak jej siostra Zimowa Akademia Karate, to imprezy sztandarowe Skarżyskiego Klubu Sportów Walki, które od kilkunastu lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Organizatorzy, jak zwykle, przygotowali wiele atrakcji dla jej uczestników. Na uroczystym rozpoczęciu Akademii gościli: Artur Berus, starosta skarżyski, Tadeusz Bałchanowski, członek Zarządu Powiatu oraz Janusz Maciejewski, dyrektor ZST.

– W zajęciach inauguracyjnych wzięło udział około 80 osób.W tym roku ograniczyliśmy liczbę osób ze względu na poprawę  bezpieczeństwa i zwiększenie liczby atrakcji dla dzieci. W pierwszym tygodniu Akademii przewidujemy takie atrakcje jak: wyjazd do magicznych ogrodów, wyjazd do parku wodnego w Krakowie oraz wyjazd na basen do Starachowic. Oprócz tego odbywać się będą zajęcia na sali gimnastycznej – podkreśla Zbigniew Zaborski.

– W drugim tygodniu na dzieci czeka wyjazd do Warszawy na Jumpcity, Park Wodny w Krakowie i największa atrakcja, na którą dzieci czekają wyjazd do Energylandii w Zatorze – zaznacza sensei Zbigniew Zaborski.

– Wszystkim uczestnikom życzę miłych wrażeń,dobrych wyników, myślę, że na pewno takie będą i wszelkich sukcesów sportowych – mówił starosta Artur Berus, który podkreślił, że ponad 300 medali zdobytych przez zawodników SKSW Skarżysko, to bardzo dobry wynik.

– Jest to bardzo dobra drużyna, która wspaniale promuje nasze miasto i powiat skarżyski – podkreślał starosta Artur Berus.

– Drodzy przyjaciele, miłośnicy karate, życzę wam, aby to co będziecie robili przez dwa tygodnie przyniosło wan satysfakcję i zadowolenie, a w przyszłości medale – mówił Tadeusz Bałchanowski.

-Bardzo się cieszę, że możemy was gościć w skromnym wnętrzu Zespołu Szkół Technicznych, mam nadzieję, że przyszłoroczna edycja będzie się mogła odbył już  w nowej hali, która powstaje obok.Bawcie się dobrze, życzę wytrwałości, bo to jest bardzo ważne w karate – mówił Janusz Maciejewski.

 

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Zakaz grzybobrania dla…?

Główny Lekarz Weterynarii apeluje do grzybiarzy o zachowanie tzw. "bezpieczeństwa biologicznego" podczas zbierania grzybów na obszarach, gdzie występuje afrykański pomór świń (ASF), a więc...

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Społeczność Suchedniowa zostawiała wiadomość dla przyszłych pokoleń. W środę na placu budowy nowej Sali gimnastyczne przy Samorządowej Szkole Podstawowej nr 1 w Suchedniowie  zakopano...
Główny Lekarz Weterynarii apeluje do grzybiarzy o zachowanie tzw. "bezpieczeństwa biologicznego" podczas zbierania grzybów na obszarach, gdzie występuje afrykański pomór świń (ASF), a więc...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze