Rozmawiali o parkach

W Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. ks. Prof. Włodzimierza Sedlaka przy ul. Towarowej w Skarżysku – Kamiennej odbyło się spotkanie z przedstawicielem Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych Wiktorią Porzucek.

Organizatorką spotkania była Anna Czajkowska z oddziału dziecięcego biblioteki. W spotkaniu udział wzięli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 w Skarżysku. Wiktoria Porzucek reprezentowała Zespół Świętokrzyskich Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych.

Spotkanie było doskonałą okazją do poznania tematyki związanej z parkami krajobrazowymi, dzieci miały możliwość dowiedzieć się ile na terenie województwa świętokrzyskiego występuje parków narodowych, jakie żyją w nich zwierzęta i jakie występują rośliny.

Pani Porzucek w ciekawy sposób opowiedziała dzieciom o formach ochrony przyrody w Polsce. Uczniowie więcej dowiedzieli się o roli parków krajobrazowych w Polce.

Uczniowie „Ósemki” aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, odpowiadali na pytania prowadzącej, chętnie też zadawali pytania.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze