WORD na wyciągnięcie ręki?

Czy mieszkańcy Skarżyska i ościennych gmin będą mogli zdawać egzamin na prawo jazdy na miejscu? Okazuje się, że jest realna szansa. Zarząd Powiatu Skarżyskiego podjął starania mające na celu utworzenie w powiecie skarżyskim oddziału świętokrzyskiego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego.


Na temat przeprowadzania egzaminów na prawo jazdy kat. A i B w miastach prezydenckich, w tym w Skarżysku-Kamiennej pisaliśmy już nie raz na łamach TYGODNIKA. W 2013 roku Sejm uchwalił ustawę zezwalającą na przeprowadzenie egzaminów na prawo jazdy kategorii A i B w miastach prezydenckich. Skarżysko znalazło się na liście miast, w których będzie można zorganizować ośrodek egzaminacyjny. Skorzystał Ostrowiec Świętokrzyski i stał się drugim po Kielcach miastem w regionie, gdzie można zdawać egzamin na prawo jazdy.

Z całą pewnością powstanie oddziału doprowadziłoby to do zmniejszenia korków i natłoku samochodów szkół jazdy na ulicach miast, w których istnieją obecnie ośrodki WORD. Skróciłby się także czas oczekiwania na egzamin, a co najważniejsze utworzenie oddziału WORD w Skarżysku dawałoby możliwość zdawania egzaminów na prawo jazdy w Skarżysku-Kamiennej.

Zarząd Powiatu Skarżyskiego wystąpił do Zarządu Województwa Świętokrzyskiego z wnioskiem o wyrażenie zgody na utworzenie w Skarżysku-Kamiennej oddziału świętokrzyskiego WORD.  Jest nawet miejsce, gdzie taki ośrodek mógłby powstać. Jest to teren Zespołu Szkół Technicznych, który dysponuje bazą oraz obiektami – placem manewrowym, salą egzaminacyjną, pomieszczeniem administracyjnym, które nadają się do przeprowadzania szkoleń i egzaminowania przyszłych kierowców.

– Utworzenie w naszym powiecie takiego oddziału dawałoby możliwość zdawania praktycznych i teoretycznych egzaminów na prawo jazdy w Skarżysku-Kamiennej – podkreśla starosta Jerzy Żmijewski. – Według danych, jakie posiadamy w starostwie powiatowym, w roku 2016 egzamin na prawo jazdy poza ośrodkami województwa świętokrzyskiego zdawało ponad tysiąc mieszkańców powiatu skarżyskiego, z czego 987 osób zdawało egzamin w ośrodku w Radomiu – dodaje starosta.

Pojawienie się w Skarżysku oddziału WORD byłoby nie tylko ułatwieniem dla mieszkańców powiatu skarżyskiego, ale także dla mieszkańców z innych powiatów ościennych, w tym także sąsiadującego powiatu szydłowieckiego.

Poprzedni artykuł40 kg złotych monet
Następny artykułDyplom uznania

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Walczymy o szybką szprychę dla Skarżyska

Prezydent miasta, Konrad Krönig zainicjował akcję zbierania podpisów poparcia dla uwzględnienia Skarżyska-Kamiennej w projektowaniu tzw. "szybkich szprych", czyli szybkich linii kolejowych łączących...

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze