Świętuje urodziny w przeręblu !!!

– Raz w telewizji był program o morsach, mnie cały czas było gorąco, więc postanowiłam schłodzić swój organizm. Na początku ćwiczyłam oddech pod zimnym prysznicem , a jesienią 2014 r. kąpałam się na Rejowie codziennie.W grudniu 2014 r. było troszkę mniej kąpieli, bo raz w tygodniu. W styczniu. 2015 roku,  pierwszy raz był zamarznięty  Rejów, wtedy miałam problem z lodem. Udało się wejść do wody, wtedy zaczęłam szukać kontaktu z innymi morsami. Zadzwoniłam do klubu z Morawicy i poprosiłam o kontakt z jakimś morsem z naszego rejonu.W ten oto sposób skontaktowałam się z  Klaudią Kubińską z Suchedniowa – tak zaczęła się moja przygoda z morsowaniem, opowiada Helena Furmańczuk.

Pierwsza wspólna kąpiel była już w lutym 2015 roku, wtedy po raz pierwszy  pani Helena zaprosiła morsów na kąpiel urodzinową, od tamtej pory  miłośnicy zimnych kąpieli spotykają się w grupie, aż do dziś. W sobotę 20 lutego 2016 r. członkowie grupy Morsy z Madagaskaru spotkali się na drugiej kąpieli urodzinowej.

–  To była druga moja kąpiel urodzinowa na Rejowie, tylko teraz nie trzeba było robić przerębla. Bardzo się cieszę z prezentów, które otrzymałam,  mam piękną pamiątkę- kubek ze zdjęciem Morsów z Madagaskaru oraz inne wspaniałe wspomnienia,  ale najważniejsze to mili goście  i miła atmosfera –  podkreśla Helena Furmańczuk.

– Na grypę nie chorowałam już od dawna bo prowadzę aktywny tryb życia, od 6-ciu lat chodzę na wycieczki piesze z PTTK-u. Dużo wycieczek na rowerze, od wiosny do jesieni trochę biegam rano i korzystam ze sprzętu do ćwiczeń przy Promenadzie. Chodzę na ZUMBE,  na halę sportową oraz na gimnastykę z Uniwersytetem Trzeciego Wieku, prowadzę aktywny tryb życia – dodaje.

Morsy z Madagaskaru spotykają się w każdą niedzielę, nad zalewem Rejów, o godzinie 12.00

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Walczymy o szybką szprychę dla Skarżyska

Prezydent miasta, Konrad Krönig zainicjował akcję zbierania podpisów poparcia dla uwzględnienia Skarżyska-Kamiennej w projektowaniu tzw. "szybkich szprych", czyli szybkich linii kolejowych łączących...

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze