100 złotych zamiast mandatu

Do zdarzenia doszło 2 listopada na Drodze Krajowej nr 7 w Skarżysku- Kamiennej. Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego o godzinie 14.20 zatrzymali do kontroli ciężarowego mercedesa.

– Jechał on od strony Szydłowca w kierunku Kielc. Za kierownicą pojazdu siedział 52-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego. Policjanci poprosili mężczyznę o dokumenty – informuje mł. asp. Damian Szwagierek, rzecznik prasowy KPP.

Kierowca pokazał dowód rejestracyjny samochodu i ubezpieczenie OC, ale miał problem ze znalezieniem prawa jazdy.

– Funkcjonariusze udali się do radiowozu i sprawdzili kierującego oraz jego uprawnienia do prowadzenia pojazdów w policyjnym systemie. Okazało się, że na początku września bieżącego roku mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy w związku z jazdą po alkoholu – wyjaśnia Damian Szwagierek. – 52-latek obawiając się odpowiedzialności za swój czyn, próbował przekupić policjantów w zamian za odstąpienie od dalszych czynności służbowych. Wykorzystując uchylone okno w drzwiach radiowozu, włożył rękę do środka auta i pozostawił w otwartym schowku banknot 100 złotowy, informując policjantów, że „to na kawę”. Mężczyzna natychmiast został zatrzymany, a następnie przewieziony do komendy – dodaje rzecznik.

Sprawca usłyszał już zarzuty. Przyznał się do popełnionego czynu. O jego dalszych losach zadecyduje sąd.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Walczymy o szybką szprychę dla Skarżyska

Prezydent miasta, Konrad Krönig zainicjował akcję zbierania podpisów poparcia dla uwzględnienia Skarżyska-Kamiennej w projektowaniu tzw. "szybkich szprych", czyli szybkich linii kolejowych łączących...

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze