Festiwal Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży

Siedem ośrodków specjalnych z terenu województwa świętokrzyskiego wzięło udział w IX Festiwalu Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży z Innymi Potrzebami Edukacyjnymi – „Bawmy się razem”, który odbył się w czwartek 11 czerwca w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku – Kamiennej. Organizatorem festiwalu był Zespół Placówek Edukacyjno Wychowawczych w Skarżysku.

– Moi drodzy niech będzie to czas, by być miłym, bo to droga do szczęścia. Niech będzie to czas na marzenia, bo one ciągną nasz los drogą do gwiazd. Niech będzie to czas, aby rozejrzeć się dookoła. Dzień jest zbyt krótki by myśleć tylko o sobie, niech będzie to czas by służyć innym, bo to przywilej bogów i niech będzie to czas na uśmiech, bo to muzyka duszy i tej muzyce dzisiaj poświęćmy chwilę czasu – takimi słowami rozpoczęła festiwal dyrektorka ZPEW Dorota Nowak – Małek.

Festiwal daje możliwość spotkań oraz wspólnej zabawy dzieci i młodzieży ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Mogliśmy podziwiać efekty wytężonej pracy polegającej na ćwiczeniu głosu, ruchu i utrwalaniu tekstu. Festiwal wzbudza pobudzanie aktywności twórczej dzieci i młodzieży niepełnosprawnej, daje możliwość integracji zespołom z różnych placówek, pozwala na zaprezentowanie swoich talentów i umiejętności.

W festiwalu udział wzięli: Koło teatralne „Kumpel” ZPEW Skarżysko – Kamienna, „Świętokrzyskie Nutki” SOSW Starachowice, Koło muzyczne „Discorap” ZPRW Skarżysko – Kamienna,  „Nie jest źle” WTZ Tęcza Skarżysko – Kamienna , „Antrakt” SOSW Nr 1 Kielce, Kabaret Uśmiechu 2015 – ZPOWiIK „Przystań” Skarżysko – Kamienna, Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy nr 2 Skarżysko – Kamienna.

Na festiwalu nie było przegranych, wszyscy byli zwycięzcami. Zespoły otrzymały z rąk dyrektorki ZPEW Doroty Nowak – Małek i wicedyrektorki ds.Opieki i Wychowania Małgorzaty Czajkowskiej oraz Katarzyny Bilskiej – Członka Rady Powiatu, pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Publiczność bawiła się świetnie tańcząc i śpiewając razem z wykonawcami takie przeboje jak Ruda tańczy jak szalona czy Alleluja. Kolejny festiwal już za rok.

22 KOMENTARZE

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Walczymy o szybką szprychę dla Skarżyska

Prezydent miasta, Konrad Krönig zainicjował akcję zbierania podpisów poparcia dla uwzględnienia Skarżyska-Kamiennej w projektowaniu tzw. "szybkich szprych", czyli szybkich linii kolejowych łączących...

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze