Studenci zakończyli rok akademicki

Uniwersytet Trzeciego wieku zrzesza około 300 studentów. Uczestniczą oni w zajęciach ruchowych i basenie, odbywają lektoraty językowe oraz mają zajęcia z zakresu informatyki. Ponadto w każdym miesiącu odbywają się wykłady główne z zakresu różnych dyscyplin nauki. Wykłady główne prowadzili prof. dr hab. Marek Kątny i ks. dr Marek Dziewiecki. Przy UTW działają również koła zainteresowań studentów, są to: koła medyczne, literackie, fotograficzne. Prężnie działa Teatrzyk Igraszka, Chór Mezzoforte, Grupa Artystyczna Perły z Lamusa oraz Zespół „The Fifty Five” .

W piątek studenci już po raz siódmy zakończyli rok akademicki, przed publicznością wystąpiła Grupa artystyczna „Perły z Lamusa” oraz zespół „The Fifty Five”. Uroczystego zamknięcia roku dokonał Prezydent Miasta Konrad Kronig.

– Jest mi niezmiernie miło, że to właśnie mnie przypadł zaszczyt zamknięcia roku akademickiego. Bardzo często rozmawiam z państwem i wiem jak ważnym elementem naszego miasta jest Uniwersytet Trzeciego Wieku. Jako prezydent zapewniam państwa, że ze strony Urzędu Miasta, mimo trudnej sytuacji finansowej będzie wsparcie dla  działalności UTW – powiedział Konrad Kronig.

– Ponad 1500 godzin dydaktycznych, różnego rodzaju zajęcia, dzięki partycypacji państwa w kosztach, dzięki pomocy Urzędu Miasta udało się realizować je w większości na terenie Miejskiego Centrum Kultury. Dzisiaj kończymy kolejny rok, działamy od 2008 roku, jest to działalność uniwersytecka, która jest jedną z najbardziej prężnie działających w tym kraju. Bardzo się z tego cieszymy. Uniwersytet się rozwija, zwiększa się liczba osób, które uczestniczą w tych zajęciach. Jest mi niezmiernie miło, że nasze miasto wiedzie prym w tym kierunku – powiedział Przemysław Bieniek, Koordynator Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Skarżysku.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

W sobotę, 24 sierpnia, odbędzie się Powiatowy Marszobieg Letni. Tym razem zapraszamy Państwa na 10-kilometrową trasę szlakiem niebieskim z Michniowa do Suchedniowskiego Ośrodka „Kuźnica”. Wymarsz...
Szpital Powiatowy im. Marii Skłodowskiej-Curie w Skarżysku-Kamiennej oferuje mieszkańcom powiatu skarżyskiego profilaktyczne, bezpłatne badania kolonoskopowe wraz ze znieczuleniem oraz konsultacją gastroenterologiczną. Szpital jest bowiem partnerem...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze