Dla miłośników street workoutu

To zupełna nowość w Skarżysku-Kamiennej. Street workout to rodzaj aktywności fizycznej, która polega na treningu siłowym opartym o ćwiczenia z wykorzystaniem własnej masy ciała, czyli pompki, brzuszki, podciągnięcia itp.

W minioną środę ruszyła budowa placu rekreacyjnego. Wykonawcą inwestycji jest Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe MEVIUS z Piasków. Na Plantach zamontowanych zostanie 5 urządzeń do street workoutu, na który składają się m.in.: drabinki na słupie, ławeczka pochyła do ćwiczeń, potrójne drążki do ćwiczeń pionowych, podwójne drążki do ćwiczeń pionowych i drążki do ćwiczeń poziomych. Koszt realizacji zamówienia to 21,3 tys.zł.

Podobne urządzenia mają pojawić się na osiedlu Piłsudskiego o czym informowaliśmy na naszych łamach w lipcu.

Ogólnodostępny i bezpłatny zestaw urządzeń ufunduje

Spółka Celsium.

Z wnioskiem o ufundowanie przez Spółkę zestawu do street workoutu dla mieszkańców Skarżyska wystąpił Konrad Wikarjusz, radny miejski. Zaproponował, by taki zestaw ustawić na os. Piłsudskiego, w pobliżu siłowni plenerowej przy ul. Orkana tak, by w tym miejscu powstał mini-kompleks do ćwiczeń na świeżym powietrzu.

Spółka Celsium wyraziła wolę ufundowania zestawu urządzeń sprawnościowych, przychylając się jednocześnie do wniosku radnego dot. jego lokalizacji.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Walczymy o szybką szprychę dla Skarżyska

Prezydent miasta, Konrad Krönig zainicjował akcję zbierania podpisów poparcia dla uwzględnienia Skarżyska-Kamiennej w projektowaniu tzw. "szybkich szprych", czyli szybkich linii kolejowych łączących...

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze