Przyjaciele ruszyli z pomocą. Wielkie wsparcie dla Kupera

Paweł Kupidura, mieszkaniec Skarżyska-Kamiennej, pracownik  Miejskiego Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej, w czerwcu tego roku dowiedział się, że ma nowotwór złośliwy na kręgosłupie. Leczenie jest bardzo kosztowne, jednak przyjaciele i znajomi nie pozostawili  Pawła i jego rodziny samych,  uruchomili zbiórkę pieniędzy przez stronę internetową pomagam.pl. Akcja ruszyła lawinę dobrej energii, w kilka dni zebrano już ponad 25 tysięcy złotych. 

Paweł Kupidura jest pracownikiem MCK,  większość odwiedzających to miejsce pewnie mało kojarzy „Kupera” (tak mówią na Pawła koledzy i przyjaciele) . Paweł jest pracownikiem technicznym, a więc prawie nigdy nie pojawia się w centrum wydarzeń, natomiast bez niego wiele z nich nie mogłoby się odbyć – Paweł dba, aby wszystko przebiegało sprawnie i bez kłopotów. A jego specjalność to światło i wszystko z nim związane. Paweł Kupidura to niezwykle pogodny człowiek, zawsze uśmiechnięty i skory do pomocy.

 Dziś potrzebuje naszego wsparcia

Paweł obecnie przebywa  w Centrum Onkologii – Instytucie im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie. Przechodzi badania, które mają dać odpowiedź, co dalej. Na pozytywne wieści od lekarzy czeka jego rodzina – żona i dwie córeczki.

Takie historie często dzieją się w filmach: grupa przyjaciół pracuje w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku – Kamiennej. Różne osobowości, różne płcie, różne charaktery… Jedno co ich łączy to wrażliwość, empatia i miłość do swojej pracy. Zgrana ekipa, która potrafiła zdziałać cuda: pracować po 20 godzin dziennie, po pracy spędzać wspólnie czas i jeszcze na wakacje razem jeździć, działo się – czytamy na stronie zbiórki.

– Potem sukcesywnie zaczęliśmy zakładać rodziny i nasze drogi trochę się oddaliły… mimo zmiany pracy i wyjazdu prawie w kosmos, więzi pozostały, w relacjach nic się nie zmieniło oprócz sukcesywności spotkań…. każdy ma takiego Kogoś, na Kogo może zawsze liczyć… Kto opierdzieli, przytuli, pomilczy, zdenerwuje. I nagle tą naszą cudowną dorosłość przerywa informacja o chorobie… nic nadzwyczajnego – jakieś bóle, badania, osłabienie… Potem akcja przyspiesza. Zmiana lekarza, miejsca badania, miejsca leczenia… Diagnoza –  Nowotwór Złośliwy (centralny system nerwowy) – pisze organizatorka zbiórki.

W opisie choroby możemy przeczytać. Duża zmiana guzowata, guz kości krzyżowej i kanału kręgowego na poziomie L5/S. Pojawia się się ból, najpierw utrudnia codzienne funkcjonowanie, później  – uniemożliwia chodzenie…. po kilku tygodniach staje się nieodłącznym przyjacielem. I kolejne badania- guz nacieka na kanał kręgowy z zajęciem światła kanału, zajmuje oba otwory krzyżowe S1/S2 i prawy otwór międzykręgowy L5/S1, nacieka trzon kręgu S1 i część boczną kości krzyżowej po stronie prawej przekracza staw krzyżowo – biodrowy, szerzy się w tkankach miękkich miednicy wzdłuż powierzchni prawej kości biodrowej od dołu sięgając wyniosłości biodrowo – łonowej z naciekiem i przemieszczeniem mięśnia biodrowo – lędźwiowego oraz z modelowaniem naczyń biodrowych zewnętrznych…. podejrzenie szpiczaka… nie można zrobić operacji… trzeba najpierw ustabilizować organizm, potem może przeszczep komórek macierzystych.

Przed Kuperem długa droga do odzyskania zdrowia

-Nie znam się na tych fachowych rozpoznaniach, widzę natomiast Kupera, który jest dzielny, uśmiechnięty, ale choroba zaczyna mieć nad nim władzę… I kolejne badania, kolejne podróże z konsultacji na konsultację… Oszczędności znikają w zastraszającym tempie… Niepewności jutra generuje stres i strach, który dodatkowo utrudnia leczenie. Przed Kuperem długa droga do odzyskania zdrowia, dlatego pomyślałam sobie, że możemy mu pomóc. Koszty transportu, koszty badań, wizyty w klinikach i pobyty w szpitalu są ogromne, cała rodzina włączyła się w pomoc – jednak  to studnia bez dna. Ciężko wiązać koniec z końcem, a walka o życie dopiero się rozpoczyna! Paweł ma dwie cudowne, małe córeczki i żonę, której każdy dzień, to walka o przetrwanie i lepszą przyszłość – pisze organizatorka zbiórki.

– Jeżeli mieszkacie w Skarlandzie, to na pewno Go znacie, albo mieliście z Nim kontakt. Kuper to taki „Brat Łata” – wszystkim i wszędzie pomagał…. Od wielu lat pracuje w MCK i tworzy kulturalną historię tego miasta. Teraz przyszedł czas na to, żeby pokazać jak Karma wraca… Niech dobro, które On rozsiewał teraz wróci do Niego! Nie chodzi o duże wpłaty, wystarczy kilka groszy – a On, jak wyzdrowieje, odwdzięczy się realizując projekty kulturalne, żebyście Wy mogli się bawić i rozwijać!!! w kupie siła!!!!

Przyjaciele Pawła uruchomili zbiórkę internetową na portalu pomagam.pl, aby wesprzeć go finansowo. Koszty leczenia w przypadku tak ciężkich chorób są ogromne. Cel zbiórki został ustawiony na 30 tysięcy złotych i już po kilku dniach zebrano prawie całość tej kwoty.

Zbiórka znajduje się pod adresem: pomagam.pl/kuper

Przyjaciele Pawła planują w najbliższym czasie zorganizować jeszcze inne formy pomocy dla niego w tym imprezę charytatywną.

Zbyszek Biber

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Policyjny trop prowadzi do Bliżyna

Śmieciowa wizytówka miasta

Hala targowa po remoncie

Wiadomości

Zakończył się remont hali na Targowisku Miejskim na Dolnej Kamiennej. Wkrótce sprzedawcy ponownie będą mogli rozpocząć pracę. Remont przeszło wnętrze hali: odnowione zostały pomieszczenia sanitarne...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze