Przewodnik po świątecznych i sylwestrowych wydarzeniach w mieście

W najbliższy piątek, 6 grudnia odbędzie się inauguracja sezonu świątecznego w mieście – zapraszamy na godzinę 17.00 na spotkanie przy choince obok dworca PKP. Nie będzie to jedyne świąteczne wydarzenie adresowane do mieszkańców. Zachęcamy do zapoznania się z propozycjami oraz do udziału.

ŚWIĄTECZNE SPOTKANIE PRZY CHOINCE
Prezydent miasta zaprasza mieszkańców do wspólnego rozbudzania świątecznej atmosfery w trakcie spotkania przy miejskiej choince znajdującej się na skwerze przed dworcem PKP.
Spotkanie odbędzie się 6 grudnia o godzinie 17.00. Rozpocznie się symbolicznym zapaleniem światełek na choince. Będzie okazja do składania życzeń, wspólnego kolędowania i świątecznych zdjęć przy podświetlanych dekoracjach. Będzie też można spotkać Mikołaja. Nie zabraknie upominków i symbolicznego świątecznego poczęstunku.
WSPÓLNE DEKOROWANIE CHOINKI
6 grudnia w holu Miejskiego Centrum Kultury stanie pachnąca lasem choinka, która będzie wspólnie dekorowana przez mieszkańców. Zapraszamy do zawieszenia na choince własnoręcznie przygotowanych ozdób.
WIOSKA ŚW. MIKOŁAJA
W sali lustrzanej Miejskiego Centrum Kultury zaaranżowana została wioska św. Mikołaja. Zachęcamy do odwiedzania i wykonywania pamiątkowych zdjęć (zapraszamy z własnymi aparatami).
ŚWIĄTECZNY SPEKTAKL
Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej oraz Studnio Teatralne Moniki Wójtowicz serdecznie zapraszają na świąteczną niespodziankę – spektakl „MRÓWKI”, w którym wystąpią dzieci ze Studia Teatralnego Moniki Wójtowicz. Spektakl odbędzie się 11 grudnia w sali widowiskowej (godz. 11.00 – dla przedszkoli i szkół podstawowych, godz. 17.00 – PREMIERA spektaklu). Zapisy i rezerwacja wejściówek w Impresariacie Artystycznym MCK, tel. 41 25 31 482 wew. 108, tel. kom. 500 199 710.
JARMARK BOŻONARODZENIOWY
15 grudnia w godz. 10.00 – 18.00 w Miejskim Centrum Kultury odbędzie się Jarmark Bożonarodzeniowy, na którym będzie można znaleźć i nabyć wyjątkowe ozdoby choinkowe, stroiki, kartki, bibeloty świąteczne i wiele różnych rzeczy związanych ze Świętami Bożego Narodzenia.
ŚWIĄTECZNA GALA ART DANCE
18 grudnia w MCK odbędzie się Świąteczna Gala Art Dance. Zapraszamy do sali widowiskowej na godzinę 18.00 – wstęp jest bezpłatny.
SYLWESTROWE PROPOZYCJE
Zapraszamy do MCK na koncert sylwestrowy pod tytułem „Pół żartem, pół serio”, z najpiękniejszymi pieśniami operetkowymi oraz przebojami światowych musicali. Koncert rozpocznie się o godzinie 22.30, a zakończy około godziny 1.00 w Nowy Rok. Bilety dostępne są w Impresariacie Artystycznym MCK (tel. 500 199 710). Na gości czekać będzie także lampka szampana i poczęstunek. Szczegóły na temat koncertu znaleźć można TUTAJ.
Zapraszamy również na Sylwestra z DJ na placu Staffa. Impreza rozpocznie się o godzinie 23.00. O północy odbędzie się pokaz fajerwerków.
NOWA WYSTAWA Z MIKOŁAJKOWYM AKCENTEM
Nowe propozycje przygotowało również Muzeum Orła Białego. 6 grudnia o godz. 11.00 w Muzeum odbędzie się otwarcie wystawy „Nowości w zbiorach 2018-2019”. Na wystawie prezentowane będą eksponaty przekazane przez darczyńców lub pozyskane przez Muzeum w inny sposób. Ze względu na datę wydarzenia spodziewana jest… wizyta św. Mikołaja.

NA SPORTOWO

W okresie przedświątecznym zapraszamy także do obiektów Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji:
– 7 grudnia w hali sportowej odbędzie się Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej, organizowany przez MKS;
– 8 grudnia 2019 na hali sportowej zaplanowano Halowy Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej Kobiet, organizowany przez Cichą Sławę Eska Skarżysko;
– 13 grudnia 2019 na pływalni odbędzie się Mikołajkowy Turniej Pływacki dla szkół podstawowych;
– 14 grudnia 2019 zapraszamy na I Halowy Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej dla chłopców
z rocznika 2010 (w turniej udział wezmą: MKS Polonia Warszawa, Radomiak Radom, Broń Radom, Juventa Starachowice, Star Starachowice, Korona Kielce, PAS Skarżysko, Celsium Skarżysko);
– 15 grudnia 2019 odbędzie się Świąteczny Turniej Piłki Siatkowej Kobiet, organizowany przez Dana Gameb UKS Relaks Skarżysko.
– w styczniu na basenie odbędzie się Noworoczny Maraton Aqua Aerobic (o szczegółach będzie informowali).

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

W sobotę, 25 stycznia, w auli Zespołu Szkół Transportowo-Mechatronicznych w Skarżysku-Kamiennej odbył się XXI Bal Charytatywny, organizowany przez Komitet Honorowy przy Sanktuarium Matki Bożej...
W sobotę, w restauracji Aramis w Skarżysku-Kamiennej odbył się bal studniówkowy Zespołu Szkół Samochodowo - Usługowych im. Władysława "Oseta" Wasilewskiego. Na balu bawiło się...
Wiesław Wydra 52-latek z Radoszyc (w sąsiednim powiecie koneckim) zmaga się z rakiem mózgu. Jedyną szansą jest nowoczesna terapia Optune. Miesięczny koszt to ponad...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze