Prokuratura chce 25 lat więzienia za zabójstwo Radosława

W kieleckim Sądzie Okręgowym dobiega końca proces dwóch mężczyzn, którzy jak przypuszczają śledczy, mogą mieć bezpośredni związek najpierw z tajemniczym zaginięciem, a następnie zabójstwem mieszkańca Skarżyska-Kam. W miniony poniedziałek, 10 lutego strony wygłosiły mowy końcowe.

Historia, w której główne, aczkolwiek mało pozytywne role odegrali dwaj mężczyźni, wraca za każdym razem, kiedy na ławie oskarżonych zasiadają podejrzani o dokonanie przestępstwa. Ani żywego ani martwego mieszkańca Skarżyska-Kam. do dziś nie udało się odnaleźć śledczym. W jednej z najbardziej prawdopodobnych hipotez przyjęto, iż oskarżeni przyczynili się do śmierci 28-latka. Miejscem tragicznego zdarzenia miał być garaż, na terenie jednej z posesji w gminie Wąchock, w powiecie starachowickim. To właśnie w tym miejscu, wiosną 2017 r. po raz ostatni żywego widziano Radosława.

20 lutego br. w Sądzie Okręgowym w Kielcach ma zapaść wyrok w sprawie zabójstwa bez zwłok. W poniedziałek, zarówno prokurator jak i obrońcy oskarżonych wygłosili mowy końcowe.

– Prokurator wnosił o karę 25 lat więzienia dla 35-latka oskarżonego o zabójstwo i nawiązkę, w kwocie ponad 10 tys. złotych. Dla 30-letniego, drugiego z oskarżonych, wnoszono o łączną karę 3 lat więzienia – powiedział w rozmowie z TYGODNIK-iem Daniel Prokopowicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Kielcach. Inne stanowisko w sprawie kar, miała natomiast druga strona. Obrońca głównego oskarżonego, wnosił o karę 2 lat i 10 miesięcy więzienia. Z kolei obrońca 30-letniego oskarżonego, uniewinnienia lub nadzwyczajnego złagodzenia kary.

Sąd uprzedził, że rozważa zmianę kwalifikacji czynu z zabójstwa na udział w bójce, której skutkiem była śmierć człowieka.

Rafał Roman

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze