Powstał nowy klub szachowy przy MCK

Na początku stycznia, w Skarżysku-Kamiennej odbyło się I Grand Prix w Szachach Szybkich, była to doskonała okazją do oficjalnego otwarcia działalności nowego klubu szachowego pod nazwą MCK Skarżysko „Skorpion”

Klub postał dosłownie miesiąc temu, klub został zarejestrowany pod nazwą MCK Skarżysko, a dodatkową nazwą tego jest Skorpion, który kiedyś istniał, ale został zawieszony. Ale teraz, ku mojej uciesze, został reaktywowany. Cieszę się, że zgromadził aż taką dużą ilość zawodników. Myślę, że długo będzie działał – podkreśla Katarzyna Tambor.

 – Reaktywować coś, to znaczy, coś otworzyć od nowa, z nowym powiewem, z nowymi członkami, oczekujemy od nich, że będą grać na miarę swoich możliwości. Że zobaczymy ich na terenie całej Polski, nie tylko na terenie województwa świętokrzyskiego. Serdecznie im tego życzę – podkreślała Katarzyna Michnowska – Małek, dyrektor MCK.

– Żeby powstał klub potrzeba jest wielu znakomitych osób, bez których by nie powstał. Z tego miejsca serdecznie dziękuje Tomaszowi Derlaczowi, który przez lata pielęgnował klub „Skorpion”, który cieszy się niezmierną sympatią, wśród najmłodszych graczy. Następną osobą, której dziękuje, jest Katarzyna Tambor, która zawsze pełni rolę opiekuna i dyrektora  wszystkich turniejów szachowych, bez niej ten klub nie miał by racji bytu – zaznaczała Katarzyna Michnowska – Małek.

– Kolejną osobą jest Krzysztof Łyżwa, który przyszedł do mniej i powiedział, że powstanie klub, będą członkowie, zrobimy coś fajnego w tym mieście, to bardzo mnie uciszyło. Pan Krzysztof będzie koordynatorem klubu, pani Kasia będzie opiekunem, pan Tomasz Derlacz będzie szkolił i doradzał. Naszym sędziom będzie Bartosz Chebda – zaznacza pani dyrektor.

– Nasze najbliższe plany są takie, żeby zorganizować cykl turniejów Grand Prix Skarżyska w Szachach szybkich, tych turniejów będzie dziesięć. Chcemy też wystawić dwie silne drużyny na mistrzostwa województwa świętokrzyskiego, plus drużynę juniorów. Ma my też chęć i zamiary wystartować w eliminacjach `Złotej Wieży”. Czas pokaże jak to się wszystko rozwinie – powiedział Krzysztof Łyżwa.

Zbyszek Biber

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Czy się wysypiasz? W okresach podwyższonej zachorowalności na grypę i inne choroby dużo mówi się o wzmacnianiu odporności organizmu. Wprost nieoceniony wpływ na kondycję...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze