Powiatowy Dzień Strażaka w strugach deszczu (zdjęcia)

W piątek, 24 maja, placu przed Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku-Kamiennej odbyły się Powiatowe Obchody Dnia Strażaka. Uroczystość była okazją do wręczenia odznaczeń, medali oraz awansów na wyższe stopnie służbowe.
 W uroczystościach udział wzięli m.in.przedstawiciele władz województwa, powiatu, miasta, gmin, policji i straży oraz  emerytowani strażacy i zaproszenie goście. Po złożeniu meldunku przez bryg. Jarosława Janowskiego komendantowi Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej – wciągnięto flagę państwową na maszt i odśpiewano Hymn państwowy.  Podczas uroczystość przeszła ulewa, jednak to nie zakłóciło dekoracji odznaczonych i awansowanych 0 odbyły się w strugach deszczu, okolicznościowe przemówienia odbyły się już w środku, gdzie przeniesiono uroczystość.
Swoją obecnością uroczystość uświetnili m.in.: poseł na Sejm RP Maria Zuba,  Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP Andrzej Bętkowski, Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach reprezentował  st.bryg. Andrzej Raczyński, Jacek Jeżyk, przewodniczący Rady Powiatu Skarżyskiego, Tadeusz Bałchanowski, członek Zarządu Powiatu Skarżyskiego, Katarzyna Bilska, Ryszard Sowa, naczelnik Wydziału Środowiska, Krzysztof Myszka, zastępca prezydenta miasta Skarżyska-Kamiennej. mł. insp. Piotr Piłatowski, z-ca Komendanta Powiatowego Policji, przedstawiciele Lasów Państwowych Zbigniew Dąbrowski, Piotr Fitas. Barbara Czerwińska, dyrektor PGE S.A w Skarżysku-Kamiennej.
Dziś nie powinniśmy się gniewać na św. Floriana, że doprowadził do naturalnego prysznicu, tym samym przypomniał nam, że dla strażaków woda to narzędzie dzięki, któremu niosą pomoc ludziom w obronie ich dobytku. Z okazja Dnia Strażaka wszystkim życzę wszystkiego najlepszego i gratuluje odznaczeń i nominacji, życzę dalszych sukcesów. Dziękuje za pracę na rzecze społeczeństwa i naszego bezpieczeństwa – podkreślała Maria Zuba.
Odznaczeń i awansów gratulował marszałek Andrzej Bętkowski, który poinformował zebranych, że Sejmik Województwa przeznaczył 100 tys. złotych na Fundusz Wsparcia PSP, środki zostaną skierowane do Komendy Powiatowej PSP w Skarżysku na zakup ciężkiego samochodu. W imieniu Samorządu Powiatu Skarżyskiego życzenia złożył Tadeusz Bałchanowski, który odczytał okolicznościowy list od Artura Berusa i Jacka Jeżyka.
Burmistrz Suchedniowa Cezary Błach podziękował za wyróżnienie.
-My, Samorządy rozumiemy waszą pracę i zawsze staramy się wspierać zarówno ochotniczą straż pożarną jaki komendę powiatową PSP. W dniu wczorajszym rada miejska w Suchedniowa jednogłośnie podjęła uchwałę o dofinansowaniu komendy powiatowej kwotą 70 tys. za zakup ciężkiego wozu bojowego. Jestem przekonany, że zakup tego pojazdu będzie służył nie tylko mieszkańcom gminy Suchedniów, ale również mieszkańcom całego powiatu skarżyskiego – mówił Cezary Błach.
Okolicznościowe życzenia złożył również zastępca prezydenta miasta Krzysztof Myszka, który odczytał list  podpisany przez Konrada Kroniga. Prezydent Myszka również poinformował, że Rada Miasta Skarżyska-Kamiennej podjęła chwałę o przekazaniu środków finansowych  na wzbogacenie bazy służbowej w nowoczesny sprzęt.

Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej woj. świętokrzyskiego Uchwałą nr 2/O/2019 z dnia 27 marca 2019 r. nadało medale „Za Zasługi Dla Pożarnictwa” niżej wymienionym osobom:

złoty medal

 1. dh Paweł Lasocki

srebrne medale

 1. dh Cezary Błach
 2. dh Piotr Sufin
 3. dh Paweł Więckowski
 4. Pan Piotr Małek
 5. Pan Zbigniew Wolski

 brązowe medale

 1. ogn. Tomasz Cioroch
 2. dh Paweł Kozieł
 3. dh Łukasz Sufin
 4. Pani Barbara Czerwińska
 5. Pan Piotr Piłatowski

Prezydium Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Skarżysku-Kamiennej Uchwałą nr 2/2019 z dnia 19 kwietnia 2019 r. nadało odznakę „Strażak Wzorowy”:

 1. Dh Piotr Sklenarski

Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej wyróżnił dyplomem za wzorową postawę i wysokie osiągnięcia w realizacji zadań służbowych:

 1. bryg. Marcin Machowski

Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej Rozkazem personalnym                         Nr 1/2019 z dnia 10 kwietnia 2019 r. nadał z dniem 4 maja 2019 r. wyższe stopnie w korpusie aspirantów Państwowej Straży Pożarnej niżej wymienionym strażakom:

stopnie starszego aspiranta

 1. Jacek Możdżeń
 2. Henryk Pożoga

Świętokrzyski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach Rozkazami Personalnymi Nr 5/2019 i Nr 6/2019 z dnia 19 kwietnia 2019 r. nadał z dniem                  4 maja 2019 r. wyższe stopnie w korpusie podoficerów Państwowej Straży Pożarnej niżej wymienionym strażakom:

stopnie starszego ogniomistrza

 1. Mariusz Duklas
 2. Dariusz Fąfara
 3. Rafał Grot
 4. Krzysztof Jaworski
 5. Michał Jurzyński
 6. Sławomir Magdziarz
 7. Piotr Skarbek

stopnie ogniomistrza

 1. mł. ogn. Wojciech Chyb
 2. mł. ogn. Tomasz Kołek
 3. mł. ogn. Hubert Niemczyk
 4. mł. ogn. Tomasz Waldon

 stopnie młodszego ogniomistrza

 1. sekc. Adrian Bugajski
 2. sekc. Łukasz Orczyk
 3. sekc. Maciej Rokita
 4. sekc. Paweł Sadza

stopnie starszego sekcyjnego

 1. Grzegorz Borowiec
 2. Sebastian Szkoda

stopień sekcyjnego

 1. st. str. Aneta Zielińska

Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku-Kamiennej Rozkazem Personalnym Nr 1/2019 z dnia 30 kwietnia 2019 r. nadał z dniem 4 maja 2019 r. wyższe stopnie w korpusie szeregowych Państwowej Straży Pożarnej niżej wymienionym strażakom:

stopnie starszego strażaka

 1. Damian Bućko
 2. Dominik Farmas
 3. str. Jakub Fodymski
 4. str. Łukasz Siewierski

 

Poprzedni artykułNa kogo głosować?
Następny artykułWarsztaty Muzyczne Mostki

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze