#POrozmawiali na targowisku miejskim w Skarżysku

Posłowie Platformy Obywatelskiej, Monika Wielichowska, Joanna Mucha, Borys Budka oraz  Marzena Okła-Drewnowicz, przyjechali do Skarżyska, aby porozmawiać z mieszkańcami miasta. Spotkanie odbyło się na targowisku miejskim w Rynku, w czwartek, 11 lipca.

-Skarżysko jest kolejnym przystankiem  w dzisiejszym dniu, byliśmy w Jędrzejowie, Pińczowie, Busku-Zdroju, Kielcach, teraz jesteśmy w Skarżysku, będziemy jeszcze w Starachowicach – zaznaczała posłanka Marzena Okła-Drewnowicz.

-Rozmawiamy o różnych sprawach, tych lokalnych i  tych krajowych. Najczęściej do tej pory spotykaliśmy się z tematami dotyczącymi służby zdrowia, wielkimi kolejkami, z brakiem dostępu do leków, z tym, że te leki są coraz droższe, że tak naprawdę nie ma takiego czegoś jak darmowe leki. To są największe bolączki , które nam zgłaszali seniorzy – powiedziała Marzena Okła – Drewnowicz.

-Bardzo dziękuje za niezwykłe przyjęcie tutaj u państwa na ziemi świętokrzyskiej, bo naprawdę to przyjecie jest cudowne. To jest najprzyjemniejsza część naszej pracy, te spotkania i rozmowy. To kiedy nawet czasami ludzie mówią, że czegoś brakuje w naszych działaniach, że czego po nas oczekują, że czasami nie spełniamy tych oczekiwań. Ale najczęściej mówią o swoich problemach, o tym co ich boli czy też o takich sprawach jak edukacja, jak ekologia. Coraz więcej ludzi zwraca uwagę na to jakim problemem jest zanieczyszczone powietrze, smog, to jest jeden z tych tematów, które będziemy w najbliższym czasie rozwijać – mówiła posłana Joanna Mucha.

– Jestem bardzo szczęśliwa i wzruszona, spotkałam rodziców mojego najlepszego kolegi ze studiów, to jest bardzo sympatyczne – dodała posłanka.

-Posłanka Monika Wielichowska zapraszała wszystkich do Warszawy, do Pałacu Kultury na forum programowe, która ma być spotkaniem otwartym dla wszystkich.

-Jesteśmy wśród ludzi i z ludźmi, rozmawiamy o najbardziej ważkich problemach. A dzisiaj taką sferą niedoinwestowaną, niezainteresowaną przez rządzących jest służba zdrowia. To najdłuższe w historii kolejki do specjalistów, to brak leków w aptekach, to hańbiąca lista leków refundowanych, to w końcu nie doinwestowana służba zdrowia, głównie ta powiatowa, która powoduje, że szpitale prowadzone przez jednostki samorządu terytorialnego głównie powiatowe, są na skraju bankructwa – zaznaczała posłanka Monika Wielichowska.

– Dzisiaj zachęcamy do rozmowy, nie boimy się tych trudnych rozmów, a może przede wszystkim na nie czekamy ponieważ uważamy, że dyskusja, dialog i przedstawianie argumentów i faktów powoduje, że szukamy wspólnej ścieżki do porozumienia w rozwiązywaniu wielu spraw – zaznaczała posłanka Monika Wielichowska..

Po krótkim spotkaniu z dziennikarzami parlamentarzystki udały się na zakupy u sprzedawców na skarżyskim targowisku, był też czas na rozmowy z mieszkańcami miasta.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Tu się rodzi po ludzku

Według raportu Fundacji Rodzić po Ludzku dotyczącego jakości opieki oraz przestrzegania standardów opieki okołoporodowej w Polsce, Szpital Powiatowy im. Marii Skłodowskiej-Curie w Skarżysku-Kamiennej otrzymał 67 %...

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Według raportu Fundacji Rodzić po Ludzku dotyczącego jakości opieki oraz przestrzegania standardów opieki okołoporodowej w Polsce, Szpital Powiatowy im. Marii Skłodowskiej-Curie w Skarżysku-Kamiennej otrzymał 67 %...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze