Ponad 200 osób bawiło się na studniówce „Mickiewicza”

Ponad 200 osób bawiło się na jednym z większych balów studniówkowych w Skarżysku – Kamiennej. W sobotę, 25 stycznia w Hotelu Promień przy ulicy Legionów odbyła się studniówka uczniów II Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza.  

Na początku głos zabrał dyrektor szkoły pan Paweł Buryło, który przywitał wszystkich przybyłych oraz podziękował za pomoc w organizacji balu maturalnego życząc jednocześnie udanej zabawy.

– Przekraczając próg „Mickiewicza” wiedzieliście, ze na końcu edukacji czeka Was egzamin maturalny. Jednak dla wielu z Was zbliżający się termin matury budzi obawy. Na szczęście wymyślono studniówkę, aby móc oderwać się od ciężkiej pracy przed maturą, a dla innych aby przypomnieć, że to już ostatni dzwonek. To ten jedyny i niepowtarzalny bal w waszej dorosłości, do którego po latach będziecie wracać z wielkim sentymentem. To wieczór kiedy można powiedzieć, że dojrzeliście do tego, aby zmierzyć się ze światem i ze swoimi marzeniami – mówił dyrektor szkoły Paweł Buryło.

– Nie jest to łatwe ale my nauczyciele wierzymy w Was, że będziecie potrafili walczyć o swoje marzenia. Wiem, że nauczyciele, wychowawcy dołożyli wszelkich starań aby Was jak najlepiej na czekające życie i egzaminy przygotować.  Za ten trud chciałbym im serdecznie podziękować. Po dzisiejszym balu nie będzie już usprawiedliwienia dla lenistwa, odkładania nauki na późniejszy termin, tylko ciężka praca. Reszta zależy od Was, od Waszych chęci i zaangażowania. Z całego serca życzę Wam powodzenia na maturze i w dalszym codziennym życiu, a dziś przede wszystkim wspaniałej zabawy – podkreślał Paweł Buryło.

– Szczególny dzień, bardzo wyczekiwany przez młodzież właśnie nadszedł. Żadne słowa nie opiszą radości Nas-rodziców, którzy widzą Was w tym dniu. Na ten dzień my również czekaliśmy całe trzy lata. Miło widzieć Was takich szykownych, eleganckich, cieszą uśmiechnięte Wasze buzie, udzielające się emocje. Dzisiejszy dzień jest nagrodą za waszą ciężką prac w tej szkole, przed wami matura, okres wytężonej nauki, a później wybór drogi zawodowej – mówili przedstawiciele Rady Rodziców głos zabrali Agnieszka i Mariusz Kaźmierczyk

–  Opuścicie swoją szkołę pełni wiedzy, zdobytych doświadczeń, posiadajmy bagaż wiedzy, dostaniecie się na wymarzone studia i tak naprawdę los rozrzuci Was po świecie ale pozostaną Wam wspomnienia wspólnie spędzonych chwil. Będziecie  również z łezką w oku wspominać swoich nauczycieli, którym przecież tyle zawdzięczacie. Pragniemy serdecznie podziękować dyrekcji i nauczycielom za te lata trudu, które upłynęły Wam na ukształtowaniu tych młodych ludzi, za poświęcony im czas i wysiłek. Dziękujemy wychowawcą za opiekę nad naszymi dziećmi. Ale kochani na wszystko jest czas i miejsce, a dziś jest czas na zabawę. Życzę Wam aby ten dzień zapadł na długo Wam w pamięci, abyście wspominali go bardzo mile – podkreślali.

– Do matury zostało 100 dni, jednak myślę, że nie ważne ile czasu nam zostało ale jak ten czas wykorzystamy. Dzisiejszy wieczór nie powinien być pretekstem do rozpamiętywania przeszłości i rozmyślań nad przyszłością. Jest to czas cudownych momentów do kolekcji wspomnień, ten dzień się nie powtórzy nie ma dwóch podobnych nocy. Każdy z Was jest dzisiaj wyjątkowo piękny i mam nadzieję, że taki też się czuje. Sprawmy więc aby ten bal był dla nas równie szczególny i niezapomniany – zaznaczali uczniowie.

– Za 100 dni przystąpimy do pierwszego jakże ważnego w naszym życiu egzaminu dojrzałości. Przed nami matura dziś jednak nadeszła chwila, na którą czekał każdy z nas, kiedy dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Razem przeszliśmy tak wiele. Studniówka o taki wieczór, który skłania do chwili refleksji i każe rozejrzeć się wokół i zapytać dzięki komu tu jesteśmy. To właśnie teraz pragniemy na Wasze ręce szanowna dyrekcji, nauczyciele złożyć słowa gorących podziękowań za wszystko. Za ciepły uśmiech tak bardzo potrzebny w chwilach zwątpienia, za stwarzanie rodzinnej atmosfery, za każdą porcję wiedzy, którą nam przekazaliście – mówili uczniowie.

Po oficjalnych przemówieniach przyszedł czas na poloneza, którego zatańczyło pięć klas. Warto podkreślić, że każdy w innej choreografii. Wszystkie wypadły znakomicie, obecni rodzice na pewno byli dumni ze swoich pociech.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Hosting – świetny wybór dla początkujących

Hosting to jedno z najpopularniejszych rozwiązań w przypadku osób, które dopiero zaczynają prowadzić swoją działalność internetową. Usługa polega przede wszystkim na wydzieleniu przestrzeni dyskowej...

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

W ostatnim czasie policjantki ze Skarżyska Kamiennej spotkały się z najmłodszymi słuchaczami. Podczas wizyty w Publicznym Przedszkolu nr 3 oraz Publicznym Przedszkolu nr 2,...
Zatrzymaniem 24- latka zakończyła się wczorajsza kontrola, przeprowadzona w sąsiednich Kielcach przez wywiadowców z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach. Funkcjonariusze na mało uczęszczanej ulicy...
Hosting to jedno z najpopularniejszych rozwiązań w przypadku osób, które dopiero zaczynają prowadzić swoją działalność internetową. Usługa polega przede wszystkim na wydzieleniu przestrzeni dyskowej...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze