Pielgrzymka Strażaków do Ostrej Bramy

W niedzielę 8 września strażacy pielgrzymowali do Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej. O godzinie 12.30 została odprawiona Msza Święta w intencji strażaków i ich rodzin, osób związanych ze strażą pożarną, emerytów oraz zmarłych już strażaków, której przewodniczył ksiądz Artur Fura.

 Uroczystości poprzedziła wspólna modlitwa i odczytanie przez komendanta powiatowego PSP w Skarżysku-Kamiennej – st. bryg. Marcina Machowskiego zawierzenia strażaków Matce Boskiej Ostrobramskiej.  Na Mszę do Sanktuarium przybyli strażacy z Państwowej Straży Pożarnej ze Skarżyska-Kamiennej  oraz druhowie z ochotniczych straży pożarnych m.in. z Bliżyna, Suchedniowa, Grzybowej Góry, Lipowego Pola Plebańskiego, Sorbina, Skarżyska-Kamiennej. Obecni byli też strażacy ochotnicy z  sąsiednich powiatów (Pawłów, Odrowąż, Przysucha, Szydłowiec, Szałas).

– Przychodzimy do Ciebie w roku 30-lecia istnienia naszego Sanktuarium i 14 rocznicy koronacji twojego wizerunku, by poprzez Twoje dłonie i stawiennictwo naszego patrona św. Floriana zawierzyć Bogu nasze sprawy, radość i problemy. Stajemy przed Tobą z wdzięcznością i radością, by podziękować za miniony rok naszej pracy. Za to wszystko co udało się nam już zrealizować i z czego jesteśmy dumni. Wspieraj nas Matko Miłosierdzia, abyśmy wiernie wypełniali swoje obowiązki – mówił podczas zawierzenia komendant powiatowy PSP w Skarżysku-Kamiennej st.bryg. Marcin Machowski.

– Do Matki Bożej przychodzą strażacy, ludzie którzy cechują się odwagą, ludzie którzy cechują się niesieniem pomocy potrzebującym. Przychodzimy po to, żeby uświadomić sobie,że Ona jest, że Matka Boża działa, to nie jest fikcja, Ona jest razem z nami – zaznaczał ks. kustosz Jerzy Karbownik.

-Cieszę się, że są z nami młodzieżowe drużyny pożarnicze, dla nas to ważne, to wy za kilka lat będzie pomagać ludziom – zaznaczał Jerzy Karbownik.

Uroczystości uświetniła parafialna orkiestra dęta Perły Wincentego z Odrowążka. Po zakończeniu Mszy Św. kapelan strażaków poświęcił samochody pożarnicze i zaprosił na tradycyjną „strażacką grochówkę”.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Mieli nosa…

Zatrzymaniem 24- latka zakończyła się wczorajsza kontrola, przeprowadzona w sąsiednich Kielcach przez wywiadowców z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach. Funkcjonariusze na mało uczęszczanej ulicy...

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

W piątek, 21 lutego, w Szkole Podstawowej   im. generała Stanisława Maczka w Bliżynie   po raz pierwszy w historii szkoły odbył się bal ósmoklasistów. Bal...
W ostatnim czasie policjantki ze Skarżyska Kamiennej spotkały się z najmłodszymi słuchaczami. Podczas wizyty w Publicznym Przedszkolu nr 3 oraz Publicznym Przedszkolu nr 2,...
Zatrzymaniem 24- latka zakończyła się wczorajsza kontrola, przeprowadzona w sąsiednich Kielcach przez wywiadowców z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach. Funkcjonariusze na mało uczęszczanej ulicy...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze