Pielgrzymka pracowników „zbrojeniówki” do Matki Boskiej Ostrobramskiej

W sobotę, 28 września w  Sanktuarium Matki Boskiej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej odbyła XXIV Pielgrzymka Pracowników Przemysłu Zbrojeniowego i Lotniczego. Do miasta nad Kamienna przyjechali   pracownicy polskiej „zbrojeniówki” z całej Polski.

Tradycyjnie, każdego roku w okolicy dnia świętego św. Michał Archanioła – patrona pracowników „zbrojeniówki”  do skarżyskiego Sanktuarium przybywają pracownicy z zakładów przemysłu zbrojeniowego i lotniczego z całego kraju.

W tym roku do Skarżyska przyjechali pracownicy zakładów zbrojeniowych i pracujących na potrzeby wojska m.in. z Gdyni, Gdańska, Bydgoszczy, Gliwic, Poznania, Warszawy, Jasła, Rzeszowa, Stalowej Woli, Kraśnika, Tarnowa, Pionek, Radomia,  Świdnika i Dęblina. Oczywiście nie zbrakło przedstawicieli skarżyskiej ‘zbrojeniówki” W pielgrzymce wzięli udział również poczty sztandarowe zakładów.

W pielgrzymce udział wzięli również Senator Jarosław Rusiecki, przewodniczący senackiej Komisji Obrony Narodowej, Piotr Wawrzyk, podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Parlamentarzyści ziemi świętokrzyskiej m.in. Maria Zuba, Krzysztof Lipiec oraz Przewodniczący sejmiku województwa świętokrzyskiego Andrzej Pruś  Podniosły charakter uroczystości uświetnił udział  gości z całej Polski, asysta honorowa  Wojska Polskiego i orkiestra wojskowa z Radomia.

Zanim rozpoczęła się Masza święta uczestnicy wzięli udział w   procesji z obrazem i relikwiami bł. księdza Jerzego Popiełuszki. Pod dębami pamięci zapalano znicze, natomiast pod tablicą smoleńską złożono wieniec. Później rozpoczęła się   Msza święta, której przewodniczył  biskup Henryk Tomasik. Podczas, której modlono się za pracowników przemysłu zbrojeniowego i ich rodziny.

Przychodzimy do Ciebie po raz dwudziesty czwarty, jak do swojej Matki. Przytul każdego z nas do swojego serca. Otocz ciepłem swoim dłoni i wlej spokój w nasze dusze. Pomóż nam odegrać rolę, do jakiej Ojciec nas powołał.  Przybywamy do Ciebie, My przedstawiciele zakładów zbrojeniowych i lotniczych z całej Polski by podziękować za wszystko dobro jakie działo się w tym roku w naszym życiu i naszych zakładach.  Maryjo, Tobie pragniemy zawierzyć nasze miejsca pracy, nasze rodziny, emerytów, rencistów , Nas  samych oraz wszystkie sprawy, którymi żyjemy. Dopomóż przezwyciężyć wszystkie problemy, pomóż zgodnie z sumieniem budować bezpieczny dom dla naszych rodzin.Daj odwagę bronienia tego, co dla nas bezcenne i święte. Prowadź nas i nasze rodziny na drogę prawdy, sprawiedliwości i miłości, którymi kierowali się nasi patronowie Święty Jan Paweł II i błogosławiony ks. Jerzy Popiełuszko – mówił podczas zawierzenia Stanisław Głowacki, przewodniczący  ‚Solidarności’ w skarżyskim Mesko.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Pochodząca z miasta nad Kamienną, 61-latka wpadła w sidła zastawione przez zuchwałego oszusta. Stary, doskonale znany sposób działania sprawcy, po raz kolejny okazał się niezwykle...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze