Orkiestra gitarowa na scenie skarżyskiej Szkoły Muzycznej, udane warsztaty gitarowe

15 listopada 2019 roku na długo pozostanie w pamięci skarżyskich gitarzystów, tego dnia w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. Z.Noskowskiego w Skarżysku-Kamiennej,  od wczesnych godzin porannych do późnego wieczora odbyły się  warsztaty gitarowe, których zwieńczeniem był wspólny koncert na 29 gitar.

Warsztaty zostały sfinansowane ze środków otrzymanych z gminy Skarżysko – Kamienna, na realizację zadania publicznego z zakresu kultura, sztuka, ochrona dóbr kultury i dziedzictwa narodowego, a organizatorem warsztatów było Stowarzyszenie Przyjaciół Skarżyskiej Szkoły Muzycznej „proQultura”.

– Warsztaty prowadziło troje wykładowców: Bartłomiej Mariusik, który poprowadził 29 osobową orkiestrę gitarową, kompozytor, aranżer, absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu, jej wieloletni wykładowca, wspaniały  gitarzysta, Wojciech Lipiński, który pracuje w Zespole Szkół Muzycznych  w Kielcach, absolwent łódzkiej Akademii Muzycznej, solista, akompaniator, aranżer i kompozytor, pomysłodawca i organizator ogólnopolskiego festiwalu i konkursu gitarowego „Gitara Viva” w Kielcach oraz nasza absolwentka Patrycja Kawalec, która w tym roku ukończyła Akademię Muzyczną w Poznaniu – mówi Włodzimierz Sojka, dzięki któremu odbyły się warsztaty

– W warsztatach mogli wziąć udział wszyscy, którzy potrafią grać na gitarze, dlatego mieliśmy przedział wiekowy od 7 do 65 lat, w sumie 29 osób, z czego jestem bardzo zadowolony. Mieliśmy nawet obsadę międzynarodową, w warsztatach wziął udział Argentyńczyk Bruno Sirote, który przebywa w Skarżysku na wymianie młodzieżowej, przez rok będzie w Polsce, uczęszcza do I LO im. J.Słowackiego w Skarżysku-Kamiennej – zaznacza Włodzimierz Sojka.

Wśród uczestników warsztatów gitarowych znalazł się również radny miejski Jerzy Stopa

– Udział w warsztatach podziałał na mnie bardzo mobilizująco. Przed laty zaczynałem kiedyś przygodę z gitarą, też w szkole muzycznej, jeszcze kiedy budynek mieścił się przy ul. Żeromskiego. Nie skończyłem tej szkoły, stwierdziłem, że jak nauczyłem się grać na akordach to już nuty nie są mi potrzebne, dzisiaj się okazuje, że to był wielki błąd . Jestem bardzo zadowolony, że mogłem uczestniczyć w tych warsztatach i  zagrać na scenie – powiedział Jerzy Stopa.

O godzinie 18.00 odbył się koncert podsumowujący całodzienne warsztaty. Na scenie zaprezentowali się Jagoda Szumiał, Jakub Sojka, Patryk Paź, Bruno Sirote (Argentyna), Patrycja Kawalec oraz orkiestra gitarowa składająca się z uczestników warsztatów.

Zbyszek Biber, PSM, Fot. Zbyszek Biber

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

W dniu 13 grudnia 2019 roku  w Sali Konferencyjnej PCRE w Skarżysku-Kam. został przeprowadzony  etap rejonowym XXVIII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze