Oddział Ginekologiczno – Położniczy w Skarżysku najlepszy w województwie świętokrzyskim!!!!

Według raportu Fundacji Rodzić po Ludzku dotyczącego jakości opieki oraz przestrzegania standardów opieki okołoporodowej w Polsce, Szpital Powiatowy im. Marii Skłodowskiej-Curie w Skarżysku-Kamiennej otrzymał 67 % pozytywnych opinii !!!.

 W naszym województwie identycznie oceniony został także Szpital w Starachowicach, potem uplasowało się – Świętokrzyskie Centrum Matki i Noworodka – 61%, Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach – 55% , a potem kolejno Szpitale: w Jędrzejowie – 51%, Ostrowcu Świętokrzyskim – 47%, Sandomierzu – 33%.

Fundacja Rodzić po Ludzku od 1996 r. monitoruje opiekę okołoporodową we wszystkich szpitalach w Polsce (badanych jest ponad 400 szpitali) – sprawdza, jaka jest opieka nad kobietami i ich dziećmi, jak przestrzegany jest Standard Organizacyjny Opieki Okołoporodowej.

– Kobiety wypełniają anonimową ankietę o swoim porodzie i o opiece. Mogą w niej szczegółowo opisać swoje doświadczenie – od izby przyjęć do momentu wyjścia do domu. Obok pytań o warunki, czystość i jakość wyżywienia mogą ocenić m. in. sposób przekazywania informacji przez personel, poszanowanie prawa do intymności, do decydowania o przebiegu porodu oraz wykonywanych zabiegach medycznych i pielęgnacyjnych, respektowanie planu porodu, jakość wsparcia w zakresie karmienia oraz opieki nad dzieckiem po porodzie – informuje  Bożena Burchart, kierownik Działu Organizacyjno-Personalnego w Zespole  Opieki Zdrowotnej w Skarżysku-Kamiennej

– Taki wynik jest wynikiem zaangażowania Dyrekcji w systematyczne podnoszenie jakości usług medycznych w naszej placówce oraz trudu i troski kadry Oddziału Ginekologiczno-Położniczego.Tym bardziej jesteśmy dumni z wyników raportu, bo jesteśmy oceniani przez same mamy, które rodziły w naszym Szpitalu swoje pociechy – zaznacza Bożena Burchart.

Wyniki każdego szpitala są prezentowane na portalu www.gdzierodzic.info.

Opr. Z.B

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Pochodząca z miasta nad Kamienną, 61-latka wpadła w sidła zastawione przez zuchwałego oszusta. Stary, doskonale znany sposób działania sprawcy, po raz kolejny okazał się niezwykle...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze