O czym mówili podczas konferencji?

W sobotę, 14 września, na Placu Staffa, w Skarżysku-Kamiennej odbyła się konferencja prasowa KW Lewica czyli Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Wiosny Razem i Stowarzyszenie Polityka dla Was. Tematem spotkania była ogólnopojęta służba zdrowia.

W spotkaniu  udział wzięli m,in. szef struktur skarżyskiego SLD Artur Pejas, mecenas Andrzej Szejna oraz doktor Jan Gajda, obecni byli również sympatycy lewicy.

Podczas spotkania poruszano tematy związane ze służbą zdrowia. Andrzej Szejna mówił, że służba zdrowia jest tą płaszczyzną, która jest zaniedbała przed rządy PO-PSL i PiS. Podkreślał, ze konstytucja zapewnia wszystkim obywatelom równy i powszechny dostęp do świadczeń medycznych,  co nie jest kompletnie przestrzegane. Andrzej Szejna proponował uzdrowienie służby zdrowia poprzez wprowadzenie każdego leku  za pięć złotych oraz bezpłatnych leków dla kobiet w ciąży, emerytów, rencistów, niepełnosprawnych. Drugą sprawą, która jest bolączką każdego Polaka i bardzo ważną jest kwestia dostępu do specjalistów.

-W ciągu czterech lat doprowadzimy do sytuacji, że kolejka do lekarza specjalisty nie będzie trwała dłużej niż trzydzieści dni – podkreślał Szejna.

-Żeby to mogło być zrealizowane potrzebne jest zwiększone finansowanie służby zdrowia. Lepiej wydawać pieniądze na służbę zdrowia, niż na kolejne czołgi i samoloty – zaznaczał.

W ciągu sześciu lat zobowiązujemy się do zwiększenia liczby lekarzy o 50 tysięcy. Zadbamy o to, żeby wszystkie zawody medyczne były godnie wynagradzane – mówił Andrzej Szejna.

– Znam problemy służby zdrowia od podszewki na poziomie powiatowym. Służbę zdrowia reformuje się od 89 roku i każda opcja polityczna i każdy rząd ma rozwiązania na temat poprawy w ochronie zdrowia, niestety sytuacja się nie poprawia. Wydłużają się kolejki do lekarzy specjalistów, do zabiegów, leki są drogie. Pacjent potrzebuje lekarza kiedy jest chory, a nie wtedy kiedy wyznaczana jest kolejka, kiedy trzeba czekać kilka miesięcy, a nawet ponad rok. Aby to zmienić potrzebne jest zwiększone finansowanie służby zdrowia oraz zwiększona ilość specjalistów. -Proponujemy zwiększenie nakładów na służbę zdrowia, musimy zatrzymać młodych lekarzy w kraju. Pacjenci chcą poprawy ochrony służby zdrowia.

z

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

W poniedziałkowy poranek na terenie województwa świętokrzyskiego policjanci przeprowadzili działania pod nazwą „Trzeźwy poranek”. Akcja miała na celu ujawnianie i eliminowanie z dróg nietrzeźwych...
Tragiczny mógł być finał zdarzenia, jakie stróże prawa z wydziału ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku-Kam. odnotowali w niedzielne (20 października) popołudnie. Zgromadzony...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze