Nuncjusz Apostolski przyjedzie do Ostrej Bramy w 30. rocznicę powstania sanktuarium

Skarżyskie sanktuarium w tym roku obchodzi 30-lecie istnienia. Z tej okazji Nuncjusz Apostolski arcybiskup Salvatore Pennacchio będzie przewodniczył Centralnej Mszy świętej, która odbędzie się 16 listopada, o godz. 12.30 w Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej.  O programie obchodów mówił w czasie konferencji prasowej ks. prałat Jerzy Karbownik, kustosz skarżyskiego sanktuarium.

– Jest to szczególny rok, ponieważ mija 30 lat jak powstało nasze Sanktuarium, inicjatorem budowy tego Sanktuarium był biskup Edward Materski. Ideą powstania tej świątyni było to, żeby rozszerzać kult Matki Bożej Miłosierdzia na zachód od Wilna.  Chcemy w sposób szczególny dziękować za te 30 lat.  Przez ten okres nasze Sanktuarium odwiedziło około 2,5 miliona pielgrzymów. To jest duża grupa osób, która przed obliczem Matki Bożej Miłosierdzia się modliła – mówił ks. prałat Jerzy Karbownik.

– Staramy się, żeby tutaj, w naszej małej Ojczyźnie, raz w roku przychodziły do Nas poszczególne grupy zawodowe, aby na nowo odnowić przymierze między Matką Bożą, a grupami zawodowymi. Matka Boża jest patronką Skarżyska, dlatego we wtorek, 12 listopada, po raz 24. będziemy szli w procesji zawierzenia. Upamiętniamy datę ogłoszenia patronki, to Jan Paweł II nas związał z patronką. Procesja zawierzenia wychodzi o godz. 17.00 z kościoła Najświętszego Serca Jezusowego i idzie ulicami miasta do Ostrej Bramy. Będziemy modlić  się w intencji mieszkańców naszego miasta. W tym roku procesję poprowadzi ks. Bp. Andrzej Przybylski – zaznaczał ksiądz  kustosz.

– Centralna uroczystość, którą będziemy przeżywać w roku dziękczynienia, za trzydzieści lat Sanktuarium, zbiega się  również pięcioleciem ogłoszenia kościoła sanktuaryjnego bazyliką. Msza centralna odbędzie się w sobotę, 16 listopada, to będzie święto w całym naszym mieście. Mszy świętej o godzinie 12.30 będzie przewodniczył Noncjusz Apostolski ks. abp. Salvatore Pennacchio z udziałem Ordynariusza ks. bp. Henryka Tomasika. Bardzo serdecznie zapraszam mieszkańców Skarżyska-Kamiennej na te uroczystości – mówi ks. Jerzy Karbownik.

– Zapraszam również do dziękczynnej modlitwy 17 listopada, msza będzie transmitowana prze TV Polonia. Natomiast  18 listopada, odbędzie się dziękczynienie młodzieży. Tego dnia, będą w sposób uroczysty wprowadzone relikwie błogosławionej Karoliny Kózkówny, młodej dziewczyny, która została zamordowana w obronie czystości – podkreśla.

Szczegóły Święta Matki Bożej Ostrobramskiej na plakacie poniżej.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

W środę, 20 listopada, w  Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej odbył się Finał XII Skarżyskiego Przeglądu Pieśni Patriotycznej „Z Pieśnią do Niepodległej”. Organizatorem przeglądu było...
Stróże prawa z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach zwyciężyli w VII Turnieju Policjantów Województwa Świętokrzyskiego w Piłce Siatkowej o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w...
Aleksandra Lunge uczestniczka zajęć terapeutycznych Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Skarżysku-Kamiennej została laureatką XVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Sztuka Osób Niepełnosprawnych” zorganizowanego przez Państwowy Fundusz...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze