Nowe lampy dzięki oszczędnościom

Na osiedlach Bór, Przydworcowe i Piłsudskiego – przy zadaniach zrealizowanych w ramach budżetu obywatelskiego – pojawiło się dodatkowe oświetlenie. Na montaż lamp LED przeznaczone zostały pieniądze oszczędzone z kar naliczonych wykonawcy za nieterminowe wykonanie inwestycji.

 

Na osiedlu Bór w ramach budżetu obywatelskiego powstało miejsce do rekreacji i aktywnego wypoczynku, zaś na osiedlach Piłsudskiego i Przydworcowym powstał active park. Ponieważ wykonawca zadań realizowanych nie dotrzymał terminu, gmina naliczyła mu kary umowne.

– Po sugestiach ze strony mieszkańców, którzy korzystają z miejsc stworzonych w ramach budżetu obywatelskiego, postanowiliśmy przeznaczyć zaoszczędzone kwoty na doinwestowanie tychże miejsc – wyjaśnia prezydent miasta, Konrad Krönig. Prezydent podjął decyzję o rozbudowie oświetlenia, co przekłada się na bezpieczeństwo mieszkańców

Na osiedlu Bór zmodernizowano 4 lampy. Koszt tego zadania wyniósł niemal 10.000 zł. Na osiedlu Piłsudskiego zamontowano nowy punkt oświetleniowy – koszt zadania to ponad 11.000 zł. Na osiedlu Przydworcowe zmodernizowanych zostało 7 punktów oświetleniowych, co kosztowało ponad 12.000 zł. We wszystkich miejscach pojawiły się oprawy LED.

Izabela Szwagierek

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Walczymy o szybką szprychę dla Skarżyska

Prezydent miasta, Konrad Krönig zainicjował akcję zbierania podpisów poparcia dla uwzględnienia Skarżyska-Kamiennej w projektowaniu tzw. "szybkich szprych", czyli szybkich linii kolejowych łączących...

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze