„Noc naukowców” – niezwykłe lekcje w Muzeum im. Orła Białego

Uczniowie z pierwszych klas I Liceum Ogólnokształcącego w Skarżysku-Kamiennej oraz Zespołu Szkół Korpusu Kadetów z Suchedniowa wzięli udział w „Nocy naukowców”, która odbyła się w piątek, 11 października, w Muzeum im. Orła Białego. W ramach wieczornych zajęć odbyły się lekcje matematyki, historii i przyrody.

– Postanowiliśmy spotkać się  z uczniami pierwszych klas I LO ze Skarżysku i Korpusu Kadetów z Suchedniowa. Zaproponowaliśmy im trzy 30 minutowe lekcje historią, przyrodą i matematyką. Troszkę inne niż w szkole, trwają tylko trzydzieści minut, ale za przerwy też są półgodzinne. Przerwy, w czasie których rozbrzmiewa muzyka na żywo. Najważniejsze jest to, że w czasie tych zajęć można porozmawiać na serio, ale i nie w pełni na serio o przedmiotach, które są na pewno dla nich bardzo ważne – powiedział Grzegorz Bień, dyrektor Muzeum.

– O matematyce w ramach „Nocnych etiud matematycznych”, mówiła Danuta Pyrek, osoba, która o matematyce wie wszystko, przez kilka lat układała pytania do próbnych matur  w Kielcach, w tej chwili nadzoruje matury dla województwa świętokrzyskiego, jest też autorką kilku podręczników matematycznych. Jest to osoba, która matematykę kocha i tą miłość potrafi przekazywać – podkreśla Grzegorz Bień.

– Były zajęcia z przyrody, prowadził je Andrzej Staśkowiak, w Skarżysku nie trzeba go nikomu przedstawiać. Przyrodnik, botanik, etnograf, fotograf, twórca wielu publikacji, podczas lekcji mówił o motylach, poprowadził zajęcia pt. „Motyle – pochodzenie i rola w kulturze i nauce” – mówi dyrektor MOB

– Mamy też historię, która wykładał Krzysztof Zameła, długoletni dyrektor II LO, autor bardzo wielu publikacji, mówił o rodzinie w archiwach. Myślę, że wiele osób zapragnie po tym spotkaniu zbudować swoje drzewo genealogiczne – dodaje.

-To pierwsza taka próba, okraszona muzyką Mariusza Kaczmarczyka. Myślę, że do dopiero początek i tego rodzaju lekcje będziemy proponować kolejnym grupom, kolejnym szkołom. Jest zainteresowanie, to dzięki młodzieży i wychowawców, ale myślę, że także prelegentów. – powiedział Grzegorz Bień.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

W poniedziałkowy poranek na terenie województwa świętokrzyskiego policjanci przeprowadzili działania pod nazwą „Trzeźwy poranek”. Akcja miała na celu ujawnianie i eliminowanie z dróg nietrzeźwych...
Tragiczny mógł być finał zdarzenia, jakie stróże prawa z wydziału ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku-Kam. odnotowali w niedzielne (20 października) popołudnie. Zgromadzony...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze