Nocny Kochanek i happysad zagrali na zakończenie SKARfestu. (zdjęcia)

W sobotę, 7 września, na stadionie Ruchu odbył się drugi dzień Festiwal SKARfest, którego organizatorem było  Stowarzyszenie Stacja Kultura oraz Klub Muzyczny Semafor ze Skarżyska-Kamiennej. 

SKARfest to największe wydarzenie muzyczne w Skarżysku-Kamiennej. Po dwunastu latach przerwy wrócił w wielkim stylu na muzyczna mapę Polski.

W sobotę na scenie SKARfestu  wystąpili Soul Plunder, Trzynasta w Samo Południe, Gutek. Gwiazdami wieczoru były zespoły rodem ze Skarżyska-Kamiennej.  Nocny Kochanek, oraz happysad. Warto dodać, że oba zespoły „powstały” właśnie przy dużej zasłudze klubu Semafor, gdzie zaczynały swoją przygodę  muzyczną. Liderzy zespołów Krzysztof Sokołowski (Nocny Kochanek) i Kuba Kawalec (happysad) wielokrotnie podkreślali ten fakt podczas koncertu.

Koncert Nocnego Kochanka to było niesamowite show, gra świateł efekty „ogniste” i dymne dały niesamowity efekt, muzycy porwali publiczność do szalonej zabawy. Na zakończenie  koncertu członkowie grupy Nocny Kochanek odebrali Złote Płyty za najnowszy album „Randka w Ciemność”.- Chcieliśmy to zrobić w naszym mieście, tu są nasze serca. Nie było by tego wszystkiego gdyby nie klub Semafor, gdyby nie Michał i Gosia  – mówił Krzysiek Sokołowski. W podziękowaniu przekazał na ręce właścicieli klubu Semafor Małgorzaty i Michała Lipińskich swoja „Złotą Płytę”, Ci nie kryli wzruszenia.

Ostatnim akcentem festiwali SKARfest był  koncert zespołu   happysad. Nie zabrakło znanych i lubianych hitów, były też nowe piosenki. Publiczność jak zwykle szalała pod sceną.

Wydarzeniu towarzyszyły m.in. wystawa obrazów Ryszarda Rosińskiego,   pracownia rękodzieła z Warsztatów Terapii Zajęciowej. Aneta „Anett” Załęcka   obcinała włosy na rzecz Fundacji Rak’n’Roll były też  sklepy z gadżetami zespołów.   Podczas festiwalu odbywała  się zbiórka na wózek inwalidzki dla Katarzyny Lawiny-Metzger, która marzy o lepszym wózku.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

14 listopada 2019 roku w całym kraju policjanci ruchu drogowego przeprowadzą działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Mimo iż nadrzędnym celem działań jest troska...
Przypominamy, że mieszkańcy miasta, którzy ukończyli 60 rok życia, mogą składać w Urzędzie Miasta wnioski o bezpłatne wydanie Ogólnopolskiej Karty Seniora. Osoby, które już...
Uroczystą sumą w kościele parafialnym w Łącznej rozpoczęto obchody święta odzyskania przez Polskę niepodległości. Po mszy św. za ojczyznę poczty sztandarowe, władze gminy (Wójt, radni), młodzież...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze