Niebezpieczne zwarcie wznieciło pożar

Dwie godziny działań ratowniczo-gaśniczych, sześć zastępów zarówno zawodowych strażaków, jak i druhów ochotników i co najważniejsze straty, jakie szacowane są od kilku dni – tak przedstawia się bilans przykrego zdarzenia, do którego doszło w minioną środę (8 stycznia). Ok. godz. 17.30 zauważono pożar budynku usługowo-mieszkalnego przy ul. Spółdzielczej w Skarżysku-Kam.

Pierwsze na co zwrócili uwagę strażacy, którzy błyskawicznie dotarli na miejsce to silne zadymienie i pożar w budynku usługowo-mieszkalnym. Co istotne, wszyscy lokatorzy znajdowali się na zewnątrz, nie zgłaszali żadnych dolegliwości.

– W ogniu znalazło się m.in. pomieszczenie magazynowe. Po ugaszeniu pożaru, budynek został przewietrzony i oddymiony. Na miejsce wezwano zespół ratownictwa medycznego, policjantów, a także pogotowie gazowe i energetyczne – poinformował asp.sztab. Krzysztof Szumielewicz z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku-Kam.

Działania zastępów polegały na opróżnieniu spalonego pomieszczenia magazynowego ze zgromadzonego wyposażenia AGD, części samochodowych i przelewaniu ich wodą. – Budynek wraz z poddaszem został sprawdzony za pomocą kamery termowizyjnej. Nie stwierdzono ukrytych źródeł pożaru – dodają zawodowi ratownicy.

Co było przyczyną pożaru? Wstępnie przypuszcza się, iż w budynku znajdującym się w bezpośrednim sąsiedztwie kościoła św. Brata Alberta najprawdopodobniej nastąpiło zwarcie w piecu grzewczym.

Rafał Roman

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

W sobotę 18 stycznia  w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej odbyły się przesłuchania rejonowe XXVII Świętokrzyskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek - Włoszczowa 2020. W przeglądzie...
Najbliższe 3 miesiące w więziennej celi decyzją kieleckiego sądu spędzi 41- letni mieszkaniec miasta. Mężczyzna został zatrzymany w piątek przez kryminalnych z Komisariatu Policji...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze