Naszym celem jest wygranie wyborów prezydenckich w pierwszej turze

W środę,  w Hotelu Promień w Skarżysku – Kamiennej odbyła się prezentacja kandydatów Komitetu Wyborczego Wyborców „Przyszłość i Rozwój Skarżyska – Kamiennej” kandydujących do rady miasta w wyborach samorządowych oraz kandydata na prezydenta miasta Konrada  Kröniga. 

Komitet „Przyszłość i Rozwój” to komitet, który skupia różne środowiska, zarówno ludzi młodych jak i doświadczonych w pracy w samorządzie. Wśród kandydatów są przedsiębiorcy i urzędnicy, nauczyciele i lekarze, menadżerowie oraz ekonomiści, ale również osoby, które zakończyły swoją pracę zawodową i są gotowe pracować społecznie na rzecz miasta.

Program Konrada  Kröniga opiera się na trzech filarach – stabilne finanse, polityka prospołeczna oraz inwestycję i praca.  Główne założenia na kolejną kadencję to m.in. wypłaty wynagrodzenia w całości i na czas, zabezpieczenie środków na wkłady własne do unijnych projektów oraz dalsze oddłużanie miasta. W zakresie polityki prospołecznej planowany jest rozwój infrastruktury oświatowej, budowa bloków socjalnych oraz realizacja programu Mieszkanie +, zwiększenie ilości żłobków i przedszkoli, wspieranie UTW, założenie klubów seniora w każdej części miasta czy dostosowanie architektury miasta do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Jak podkreślał nie raz  Konrad Kröniga, przed miastem olbrzymi skok cywilizacyjny. W kolejnej kadencji  nadal chce wspierać rozwój lokalnej przedsiębiorczości oraz rozwijać infrastrukturę drogową o komunikacyjną, wybudować nowy basem miejski oraz zmodernizować stadion. Dalej wspierać inwestorów zewnętrznych.

– KWW „Przyszłość i Rozwój” wspólnie z Koalicją Obywatelską oraz Wspólnotą Samorządową w tym momencie stanowią największą siłę polityczną w naszym mieście. Wygraliśmy poprzednie wybory, a naszym celem w chwili obecnej jest wygranie wyborów prezydenckich w pierwszej turze i wprowadzenie takiej liczby radnych,aby objąć większość w radzie miasta – mówił Konrad Kröniga, ubiegający się o kolejną kadencję.

Wśród kandydatów PiR do rady miasta znaleźli się m.in:   Marek Gąska, Grażyna Wódz, Juliusz Bilski, Zygmunt Tarabasz, Grzegorz Wiśniewski, Alina Mączyńska, Aneta Załęcka, Jakub Bilski, Konrad Kronig, Rafał Lewandowski, Magdalena Kalbarczyk, Jarosław Kotwica, Krystyna Górnaś-Salata, Janusz Ordyński, Jacek Kurpeta, Michał Waligóra, Edyta Górlicka.

Komitet Przyszłość i Rozwój popiera kandydata do sejmiku Andrzeja Brzezińskiego.

Zbyszek Biber

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Walczymy o szybką szprychę dla Skarżyska

Prezydent miasta, Konrad Krönig zainicjował akcję zbierania podpisów poparcia dla uwzględnienia Skarżyska-Kamiennej w projektowaniu tzw. "szybkich szprych", czyli szybkich linii kolejowych łączących...

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze