Nadal trwa walka o „szybką szprychę” dla Skarżyska

Skarżysko-Kamienna nie przestaje walczyć o tzw. Szybką  Szprychę. Dzisiaj w Urzędzie Miasta Skarżysko-Kamienna odbyła się  konferencja prasowa z udziałem posłanki Marzeny Okły-Drewnowicz i prezydenta miasta Konrada Kroniga. Podczas spotkania poinformowano o dotychczasowych działaniach w sprawie włączenia Skarżyska-Kamiennej  do Centralnego Portu Komunikacyjnego i dalszych planach.

– Walczymy w Skarżysku-Kamiennej o tzw. Szybką szprychę, bazując na Urzędzie Miasta i jednostkach podległych udało nam się  zebrać około 2 tysięcy podpisów, które jako pierwszą transzę przekażemy do ministerstwa, ale naszą akcję zamierzamy kontynuować , będziemy podpisy zbierać dalej – mówił Konrad Kronig.

– Połączyliśmy swoje siły samorządowo-parlamantarne, apel wystosowaliśmy wspólnie i wspólnie rozpoczęliśmy zbiórkę podpisów. Ja korzystając ze swojego mandatu poselskiego wystosowałam interpelację do ministra infrastruktury,  otrzymałam odpowiedź dość wymijającą, z której na pewno nie wynika, że będzie szybka szprycha dla Skarżyska – zaznaczała Marzena Okła-Drewnowicz.

-Są już pierwsze efekty naszych działań. Pierwsza partia podpisów będzie wysłana do ministerstwa infrastruktury. Mamy też pierwsze sygnały ze strony pani poseł z Prawa i Sprawiedliwości i pani wojewody, które wskazują na to, że jest potrzeba połączenia Starachowic i Skarżyska, tak żeby te dwa miasta też miały „szybką szprychę”.

-Chce zdementować, to co państwo mogliście przeczytać w jednej z gazet, że ta szprycha już jest dla Skarżyska –zaznacza posłanka, która cytowała fragmenty artykułów mówiące o tym.

Obecny na spotkaniu Jan Maćkowiak, były wicemarszałek województwa, pokazywał na mapie „szybkich szprych”, że nie ma na niej połączenia ze Skarżyskiem .

– Dziękujemy, tym mieszkańcom Skarżyska-Kamiennej, którzy złożyli swoje podpisy. To są pierwsze efekty naszego apelu i naszych działań. Konsultacje trwają dalej, póki co nie mamy „szybkiej szprychy”. Teraz wychodzimy ze zbiórką podpisów na zewnątrz. Drodzy mieszkańcy Skarżyska, będziemy podawać, gdzie będziemy zbierać te podpisy. Walczymy, bo wiemy, że nie możemy tego przespać, to jest ten moment, żebyśmy zostali uwzględnieni, żeby miasto kolejarzy nad Kamienną nie zostało pominięte w żadnych rządowych programach kolejowych  -mówiła posłanka Marzena Okła-Drewnowicz.

Więcej w zapisie audio konferencji:

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

W poniedziałkowy poranek na terenie województwa świętokrzyskiego policjanci przeprowadzili działania pod nazwą „Trzeźwy poranek”. Akcja miała na celu ujawnianie i eliminowanie z dróg nietrzeźwych...
Tragiczny mógł być finał zdarzenia, jakie stróże prawa z wydziału ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku-Kam. odnotowali w niedzielne (20 października) popołudnie. Zgromadzony...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze