Miał być komfort życia, jest uciążliwość

Ulica Pleśniówka w Majkowie jest przebudowywana kompleksowo. Docelowo będzie trzywarstwowa nawierzchnia bitumiczna o szerokości 5,5m. wraz ze zjazdami na posesje, chodnik o szerokości 2m. oraz rów odwadniający. Termin wykonania zadania do końca września 2019 r.  Całość wpłynie na komfort życia mieszkańców tej ulicy, nowa ulica zapobiegnie wznoszeniu się kurzu z tłucznia – tak urząd reklamował prace. Mimo prac remontowych  nie wszyscy są zadowoleni.

– Nasz problem rozpoczął się jak tylko zaczęli robić tę drogę. Jak zaczęli kłaść pierwszą warstwę asfaltu  już widziałam, że jest za wysoko. Mąż mówił, że górka na drodze jest zniwelowana, zrównali ją na prosto. Droga jest podniesiona o co najmniej metr, teraz mamy sobie podnosić płoty o metr, żeby zrównać się z drogą – mówi Anna Dulęba, mieszkanka ulicy Pleśniówka.

-To wszystko jest wina architekta moim zdaniem. Architekt nie zrobił takiego planu jaki powinien być, nie uwzględnili uwag mieszkańców – zaznacza Czesław Gałczyński, mieszkaniec ulicy Pleśniówka.

– Mieliśmy spotkanie w szkole, które dotyczyło remontu tej drogi, owszem pokazali nam plany, projekty, ale nikt nam nie powiedział, ile to będzie podniesione, my przecież nie znamy się na planach – zaznacza Anna Stefańska.

– Wystarczyłoby, żeby ekipa, która tu pracuje, pokazała nam lub zaznaczyła na płotach przed rozpoczęciem prac, dokąd ten asfalt będzie sięgał, jak wysoko będzie podniesiona droga, a tak postawili ludzi przed faktem dokonanym – zaznaczają mieszkańcy.

– Mamy obiecane, że ziemia z nasypów, która weszła nam już na podwórka, będzie usunięta, niestety nic się nie dzieje w tym zakresie, wręcz przeciwnie, nasypują jej coraz więcej – zaznacza Anna Dulęba.

-Na spotkaniu z wójtem, bo takie spotkanie zorganizowaliśmy, byli obecni wszyscy  co ten projekt przyjęli,  pytamy, czy projektant, który to robił w  ogóle był tu wcześniej, żeby zobaczyć jak te domy są od dziesięcioleci położone, jak jest teren obniżony, wszystko wskazuje na to, że nie było – mówią zgodnie mieszkańcy.

– Wcześniej nie było tego problemu, mieliśmy całe płoty, wjazdy, jakoś sobie radziliśmy, teraz mamy problem – dodają.

– Nikt nas nie słucha, na bieżąco zgłaszamy te uwagi, a jest co raz gorzej. Żadne pieniądze tego problemu technicznego nie rozwiążą, jest to tak trudne, że nie do rozwiązania teraz – podkreślają. – Tylko zmiana projektu może coś zdziałać, więcej nic – dodają.

– Tu mieszkają osoby starsze, dwie panie po 90 lat, nie mają jak wyjść z podwórka, muszą wychodzić do ludzi, do furtki, żeby im kupili chleb, bo nie ma opcji wyjścia z domu. A jakby przyjechała straż czy pogotowie, nie wjadą na podwórko – mówi Anna Dulęba.

Nie zostawimy mieszkańców z tym problemem

W 99% mieszkańcy ulicy Pleśniówka są zadowoleni z tej inwestycji, jednak jak się okazuje nie wszyscy. Obiecałem, że zrobimy wszystko, aby mieszkańcy byli zadowoleni. Nie zostawimy ich z tym problemem, gmina pomoże, przychylimy się do tego, żeby poprawić te wjazdy i tak zrobimy – mówi w rozmowie z Tygodnikiem Jacek Bryzik, wójt gminy Skarżysko Kościelne.

– Faktycznie niektóre posesje są nisko względem drogi, zwłaszcza na dwóch posesjach jest bardzo nisko – zaznacza wójt.

– Rozmawiałem kilkakrotnie z mieszkańcami ulicy Pleśniówka, z tymi  najbardziej pokrzywdzonymi, pomożemy im, niech się nie martwią, nie skończymy tej inwestycji dopóki mieszkańcy nie uznają, że wszystko jest dobrze przed ich wjazdami – mówi Jacek Bryzik.

Radni z Majkowa zorganizowali spotkanie z mieszkańcami, wszystkie kwestie związane z wjazdami były poruszane, pracownicy gminy oraz inspektor nadzoru o tym wszystkim wiedzą. Jesteśmy po to, aby pomagać ludziom, nie zostawimy ich z tym problemem – podkreśla wójt.

– Poczekamy, aż pracownicy dojdą z kostką do tych państwa, wtedy zorganizujemy spotkanie razem z radnymi i z inspektorem, wspólnie zastanowimy się jak rozwiązać ten temat – dodaje włodarz gminy.

.

Zbyszek Biber

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Policyjny trop prowadzi do Bliżyna

Śmieciowa wizytówka miasta

Hala targowa po remoncie

Wiadomości

Zakończył się remont hali na Targowisku Miejskim na Dolnej Kamiennej. Wkrótce sprzedawcy ponownie będą mogli rozpocząć pracę. Remont przeszło wnętrze hali: odnowione zostały pomieszczenia sanitarne...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze