Liderzy Koalicji Obywatelskiej w Skarżysku

W niedzielę, 7 października, w patio Miejskiego Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej odbyła się Konwencja Regionalna Koalicji Obywatelskiej Platforma.Nowoczesna. Do  Skarżyska przyjechali szefowie ugrupowań, które wchodzą w skład Koalicji Grzegorz Schetyna,  Katarzyna Lubnauer,  Barbara Nowacka oraz posłanka do Europarlamentu Róża Thun.

Obecni byli również kandydaci do rad miast, powiatu, sejmiku z województwa świętokrzyskiego. Gospodarzem spotkania była Marzena Okła-Drewnowicz.

Konwencja rozpoczęła się od wystąpienia Przewodniczącego PO Grzegorza Schetyny, który podkreślał, że w najbliższych wyborach samorządowych ważne będą nie tylko miasta, ale również sejmik. Podkreślał, że przez osiem lat rządów PO-PSL udało się wiele zrobić dla województwa świętokrzyskiego.

– Jesteśmy dzisiaj w Skarżysku, żeby wesprzeć Konrada Kroniga. Te wybory nie rozstrzygną się tylko w miastach, we wszystkich będziemy walczyć, ale ważny jest sejmik województwa, ważni są liderzy okręgów, ważna jest walka w każdym miejscu, każda aktywność – mówił Schetyna. Angażowaliśmy się w to żeby województwo świętokrzyskie wpisać w program Polski wschodniej. To ponad 2 mld euro inwestycji, które są niezbędne po to, żeby ten piękny region otworzyć, dać mu nowe możliwości. To przecież drogi, koleje, inwestycje, które już widać. Trzeba jeszcze wiele zrobić,ale wiemy, że jest to ta droga, która może otworzyć potencjał tego województwa – mówił Grzegorz Schetyna.

– Koalicja Obywatelska jest silna siłą kandydatów, ludzi, którzy się na nią składają. Jest silna siłą ludzi, którzy są społecznikami. Naszą wartością jest również program, to że mamy konkretną ofertę dla Polaków. Województwo świętokrzyskie ma problem z demografią. Ma problem z tym, że coraz bardziej się starzeje i wyludnia. W związku z tym warto inwestować w człowieka, w człowieka małego, dla którego się tworzy żłobki i przedszkola, człowieka starszego dla którego chcemy zaproponować przyjazną edukację – mówiła Katarzyna Lubnauer.

W programie dla świętokrzyskiego mamy ofertę  3×30 czyli program do przedsiębiorców, którzy zechcieliby zatrudniać młodych ludzi po to, żeby właśnie stąd nie wyjeżdżali, żeby zostawali w tym województwie. Świętokrzyskie musi zadbać o osoby starsze, opieka nad seniorami, pomoc dla nich, aktywizacja, jest jednym z ważniejszych zadań dla samorządu i państwa. Koalicja Obywatelska to szansa, żeby wygrać te wybory, to nadzieja dla Polski. Wszystko w naszych rękach. – podkreślała Katarzyna Lubnauer.

– Cieszę się, że  jeszcze dwa tygodnie naszej wspólnej  ciężkiej pracy doprowadzą nas do tego, w co wierzymy i co wydarzyć się dla Polski musi – wielkie zwycięstwo Koalicji Obywatelskiej 21 października.  Przed nami wybory trudne  i wyjątkowe, bo będziemy walczyć nie tylko o każdą gminę, powiat, miasto, czy sejmik, będziemy walczy i przyszłość Polski.  Przeciwko nam ustawia się Prawo i Sprawiedliwość, całą swoją potęgą zabierając i zawłaszczając Państwo. Chcą rządzić rządami opartymi na kłamstwie, wykluczeniu i pogardzie. Koalicja Obywatelska mówi im nie. Dosyć waszych kłamstw, dosyć zawłaszczania Państwa. Polska jest dla nas wszystkich- mówiła Barbara Nowacka.

Zbyszek Biber

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Walczymy o szybką szprychę dla Skarżyska

Prezydent miasta, Konrad Krönig zainicjował akcję zbierania podpisów poparcia dla uwzględnienia Skarżyska-Kamiennej w projektowaniu tzw. "szybkich szprych", czyli szybkich linii kolejowych łączących...

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze