Lasy Państwowe dofinansują budowę II etapu ul. Ponurego

400 tysięcy złotych dofinansowania z Lasów Państwowych otrzyma powiat skarżyski na budowę II etapu ul. Ponurego w Skarżysku-Kamiennej. Taką deklarację złożył podczas czwartkowego (10 października) briefingu prasowego dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu Andrzej Matysiak. O dodatkowe wsparcie finansowe dla tej inwestycji czyniły starania władze powiatu.  Lasy Państwowej w poprzednich latach wspierały też inne inwestycje na terenie powiatu. 

Lasy Państwowe partycypowała w kosztach ul. Zagórskiej w gminie Suchedniów kwotą 500 tys. złotych, partycypowały w kosztach ul. Słonecznej w gminie Suchedniów. Dziś deklarują pomoc i wsparcie nad drugi etap budowy ul. Ponurego w kwocie 400 tys. złotych.

– W imieniu Zarządu Powiatu i Rady Powiatu bardzo dziękuje za to wsparcie przez Lasy Państwowe naszej inwestycji. Nie jest to pierwsza inwestycja wsparta przez Lasy Państwowe, dzięki temu możemy zrobić o wiele więcej dróg dla ludzi. Mam nadzieję, że ta współpraca będzie dalej się tak dobrze układać – mówiła Anna Leżańska, wicestarosta skarżyski.

– Obecnie jesteśmy na etapie wykonywania przetargu na realizację II etapu budowy ul Ponurego. Przetarg ma być otwarty 18 października, następnie jeśli będą wszystkie dokumenty związane z przekazaniem środków przystąpimy do realizacji – wyjaśnia dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Skarżysku-Kamiennej Marek Czyż. – Zadanie to ujmuje kompleksową przebudowę ok. 1 km ulicy czyli będzie to betonowa nawierzchnia, chodniki i wcześniej wykonana cała infrastruktura drogowa podziemna – dodaje dyrektor Czyż

 

–  Lasy Państwowe od czterech lat realizują inwestycje drogowe wspólnie z samorządami. Są to inwestycje i takie drogi, które są potrzebne dla lokalnych samorządów oraz gospodarki leśnej, czyli dla poszczególnych nadleśnictw – mówił Andrzej Matysiak, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu.

Za wsparcie i dofinansowanie dziękował również wójt gminy Skarżysko – Kościelne Jacek Bryzik.

-W imieniu swoim, rady gminy Skarżysko Kościelne, moich mieszkańców dziękuje bardzo pani poseł Marii Zubie, Andrzejowi Matysiakowi, dyrektorowi Lasów Państwowych, Zbigniewowi Dąbrowskiemu za dofinansowanie ul. Pleśniówka, w wysokości 100 tys. złotych. Oprócz tego dostaliśmy na ten cel 70 procent wsparcia finansowego z Funduszy Dróg Samorządowych. To jest dla nas ogromne wsparcie, dzięki temu możemy realizować nie tylko ulicę Pleśniówkę w Majkowie, ale także Słoneczna w Grzybowej Górze i ulicę Leśną w Skarżysku Kościelnym, którą zaczynamy realizować – mówił Jacek Bryzik, wójt gminy Skarżysko Kościelne.

-Od lat Lasy Państwowe partycypują w kosztach budowy dróg z których korzystają. Czują się współgospodarzami tych dróg. Nie jest to obowiązkiem, aby Lasy Państwowe wspierały samorządy, jednak  w ostatnich czterech latach  dyrekcja Lasów Państwowych w Radomiu przekazała na teren naszego powiatu kilkaset tysięcy złotych – mówiła Maria Zuba.

– Dziś Lasy Państwowe deklarują pomoc i wsparcie nad drugi etap budowy ul. Ponurego w kwocie 400 tys. złotych. Jest to ulica powiatowa, która dla mieszkańców powiatu skarżyskiego ma podwójne znaczenie. Droga ta prowadzi do mogiły, którą często mieszkańcy naszego powiatu odwiedzają. Mogiła, która jest dla nas, miejscem wspomnień i historii, oddawania czci i szacunku, dla tych, którzy w 1940 roku zostali tam w sposób bestialski zamordowani. Żebyśmy mogli w sposób godny tam dojechać, ta droga jest bardzo potrzebna – podkreślała posłanka.

-Dziękuje za współpracę i za możliwość realizacji wspólnych inwestycji dla dobra lokalnych mieszkańców. Szczególnie dziękuje pani poseł Marii Zuba, która w sposób aktywny uczestniczyła i objęła swoją opieką realizację tych wszystkich inwestycji, byliśmy nawet wspólnie w dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych, żeby Powiat Skarżyski otrzymał to wsparcie – zaznaczał Andrzej Matysiak, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

W poniedziałkowy poranek na terenie województwa świętokrzyskiego policjanci przeprowadzili działania pod nazwą „Trzeźwy poranek”. Akcja miała na celu ujawnianie i eliminowanie z dróg nietrzeźwych...
Tragiczny mógł być finał zdarzenia, jakie stróże prawa z wydziału ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku-Kam. odnotowali w niedzielne (20 października) popołudnie. Zgromadzony...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze