Łamią zakaz wstępu !

 Pumptrack, czyli tor do jazdy na rowerach, rolkach czy deskorolkach jest w trakcie budowy,a już cieszy się ogromną popularnością, głównie wśród młodzieży. Pisaliśmy o tym już na łamach Tygodnika. Pojawiły się głosy, że to jest jeszcze teren budowy i młodzież nie powinna tam przebywać. Na wniosek Urzędu Miasta wykonawca ogrodził teren i wstęp na pumptrack został zabroniony, informują o tym tabliczki.

Jak się okazuje, to nic nie dało, młodzież dalej korzysta z toru dla rowerów i deskorolek. Mało tego, ogrodzenie zostało uszkodzone i na plac budowy można dostać się bez problemu. Inna sprawa, że płot, który ogradza teraz jest wykonany z najtańszych materiałów i nie stanowi problemu do pokonania.
Podczas ostatniej sesji rady miasta o rozsądek w tej sprawie apelował radny Mikołaj Kwaśniak.
-Na osiedlu Zachodnie jest budowany skatepark, do tej pory powstał tam pumptrack, który jest w stanie surowym, nie jest jeszcze skończony. Teren jest ogrodzony i jest oznakowany, że jest to teren budowy,  tam jest zakaz wstępu – mówił Mikołaj Kwaśniak.

Radny apelował do mieszkańców miasta, którzy są odpowiedzialni za swoje pociechy.

– Mimo zakazów teren cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem młodzieży, dużo osób z niego korzysta. Niestety, zagrożenie jakie płynie z tytułu, że jest to teren budowy, może doprowadzić do poważnych konsekwencji, uszczerbku na zdrowiu dzieci. Apeluje o to, aby rodzice zadbali, by ich pociechy nie przechodziły przez ogrodzenie i nie korzystały z tego miejsca do momentu otwarcia tego obiektu – zaznaczał radny Mikołaj Kwaśniak.
Byliśmy na terenie gdzie budowany jest kompleks rekreacyjny, faktycznie teren jest ogrodzony, jednak są miejsca, gdzie bez problemu można wejść na teren budowy, z pokonaniem cienkiego drutu nie mają problemu nawet dzieci.W niektórych miejscach siatka z drutu została usunięta przez odwiedzające to miejsce osoby.

 

Już teraz, w trakcie budowy z  pumptracku korzysta mnóstwo osób, nie bacząc na konsekwencje, raz że łamią prawo wchodząc na teren budowy, gdzie jest zakaz, dwa – narażając swoje zdrowie i życie poprzez korzystanie z niedostosowanego jeszcze do użytku obiektu.

Do dnia uzyskania zgody na użytkowanie obiekt, korzystanie z urządzeń jest zabronione. Do momentu usunięcia ogrodzenia oraz oficjalnego otwarcia skateparku, obiekt w dalszym ciągu stanowi teren budowy.

Wchodzenie na obiekt grozi uszkodzeniem świeżej nawierzchni . Z związku z powyższym prosimy  o chwilę cierpliwości ze strony mieszkańców oraz zwrócenie uwagi dzieciom, aby nie wchodziły na teren. budowy.

Informujemy, iż planowany termin otwarcia całego kompleksu planowane jest na wrzesień 2020 roku.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

W sobotę, 25 stycznia, w auli Zespołu Szkół Transportowo-Mechatronicznych w Skarżysku-Kamiennej odbył się XXI Bal Charytatywny, organizowany przez Komitet Honorowy przy Sanktuarium Matki Bożej...
W sobotę, w restauracji Aramis w Skarżysku-Kamiennej odbył się bal studniówkowy Zespołu Szkół Samochodowo - Usługowych im. Władysława "Oseta" Wasilewskiego. Na balu bawiło się...
Wiesław Wydra 52-latek z Radoszyc (w sąsiednim powiecie koneckim) zmaga się z rakiem mózgu. Jedyną szansą jest nowoczesna terapia Optune. Miesięczny koszt to ponad...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze