Już jutro odbiór choinek

Kupiłeś na święta żywą choinkę, a teraz zastanawiasz się co z nią zrobić? To odpad, który trudno sklasyfikować, a utylizacja świątecznych drzewek stanowi problem. Odpowiedzią na to jest akcja firmy Celsium ze Skarżyska Kamiennej, która zorganizowała zbieranie świątecznych choinek. Od 15 stycznia na ulice Starachowic, Skarżyska-Kamiennej, Grójca oraz Sokółki wyjadą specjalne ChoinkoBusy, które zbiorą choinki do mieszkańców. Bożonarodzeniowe drzewka zostaną przetworzone w specjalnych kotłach biomasowych na ekologiczne ciepło, które wróci do mieszkańców. Zachęcamy Państwa i zapraszamy do relacji naszej proekologicznej oraz prospołecznej akcji „Odzyskujemy Świąteczną Energię”.

Tematy takie jak ekologia, czyste powietrze oraz dbanie o środowisko będą w 2020 roku jednymi z najważniejszych. Coraz więcej rozmawiamy o tym jak zwiększyć świadomość w zakresie ekologii. Społeczeństwo wciąż nie ma pełnej wiedzy na temat zagrożeń jakie dla ludzi i natury niosą za sobą podwyższone stężenia gazów, zanieczyszczenia sztuczne czy smog.

Celsium – firma dostarczająca energię na terenie województwa świętokrzyskiego, mazowieckiego, łódzkiego oraz podlaskiego realizuje liczne działania proekologiczne w Starachowicach, Skarżysku-Kamiennej, Sokółce, Grójcu oraz Drzewicy.

Na przełomie 2019 oraz 2020 roku zaprosiliśmy mieszkańców do akcji „Odzyskujemy świąteczną energię”, dzięki której mogą za darmo oddać swoją żywą choinkę. Zebrane drzewka zostaną spalone w specjalnych kotłach biomasowych, działających w naszych ciepłowniach i zamienione na ekologiczną energię wykorzystaną do ogrzewania domów. Dzięki recyklingowi poświątecznych drzewek zmniejszymy produkcję dwutlenku węgla w mieście, a świąteczna EKO energia wróci do mieszkańców. Dzięki temu dostarczymy do mieszkańców ciepło w zgodzie z naturą, likwidując źródła niskich emisji zanieczyszczeń, unoszących się do atmosfery, a choinki nie będą po świętach zaśmiecały naszych podwórek, wyrzucone w kąt koszy na śmieci.

– W tym roku pierwszy raz organizujemy akcję „Odzyskujemy Świąteczną Energię”. Cieszy nas fakt, że do akcji przyłączyły się władze miast w regionie, media lokalne, a mieszkańcy bardzo przychylnie zareagowali – już dziś wiemy, że zbierzemy blisko 150 drzewek. Wykorzystując nasz potencjał i nowoczesne kotły biomasowe utylizujemy drzewka zamieniając je na eko energię, która wróci do mieszkańców – mówi Konrad Borowski, Prezes Zarządu Celsium i dodaje – widząc zainteresowanie i reakcje mieszkańców z pewnością w przyszłym roku zrealizujemy drugą edycję akcji, a w międzyczasie będziemy też realizowali inne eko inicjatywy zwiększające świadomość w tym zakresie.

Harmonogram zbiórki drzewek

Harmonogram zbiórki choinek w konkretnych lokalizacjach przedstawia się następująco:

15 stycznia  – Skarżysko-Kamienna i Starachowice

17 stycznia  – Sokółka

21 stycznia – Grójec

Akcje proekologiczne Celsium

„Odzyskujemy świąteczną energię” to nie jedyna akcja ekologiczna i prozdrowotna organizowana przez Celsium. W czerwcu 2019 roku odbyła się V edycja Akademii Biegania „Biegaj z Celsium” dla uczniów skarżyskich szkół podstawowych oraz gimnazjów. Akademia została objęta Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Świętokrzyskiego i odbyła się w ramach ogólnopolskiej akcji Polska Biega. We wrześniu 2019 roku przy okazji wyborów firma zainicjowała niesztampową kampanię „Wybierz Zieloną Energię”, która przekonuje, że warto być eko i zadbać o środowisko naturalne. Natomiast w grudniu blisko 1000 przedszkolaków na terenie Starachowic odwiedził specjalny EKO Mikołaj. Jego głównym atrybutem była zielona czapka, która nawiązywała do ekologii promowanej przez firmę. Mikołajowi towarzyszył Elf, który szczegółowo opowiedział dzieciom o najważniejszych ekologicznych postawach oraz przybliżył uczniom ekozasady, które konsekwentnie przestrzegane przyczyniają się do ratowania świata przed zanieczyszczeniami. W 2020 roku zaplanowane są kolejne działania mające na celu edukację mieszkańców oraz dbanie o nasze środowisko.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

W sobotę 18 stycznia  w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej odbyły się przesłuchania rejonowe XXVII Świętokrzyskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek - Włoszczowa 2020. W przeglądzie...
Najbliższe 3 miesiące w więziennej celi decyzją kieleckiego sądu spędzi 41- letni mieszkaniec miasta. Mężczyzna został zatrzymany w piątek przez kryminalnych z Komisariatu Policji...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze