Jest koalicja w powiecie. Artur Berus starostą?

21 października mieszkańcy powiatu skarżyskiego wybrali radnych powiatowych. Do wtorku, 6 listopada, nie było wiadomo, kto przejmie władzę w powiecie skarżyskim, trwały spekulacje, różne opcje były rozpatrywane. Ostatecznie w powiecie powstała koalicja złożona z Koalicji Obywatelskiej PO.Nowoczesna – Wspólnoty Samorządowej i Tadeusza Bałchanowskiego z SLD Lewica Razem.

 

Radni Koalicji Obywatelska Platforma.Nowoczesna i  Wspólnoty  Samorządowej, łącznie mają 9 mandatów, aby mieć większość w radzie potrzebny był jeszcze jeden mandat, do koalicji przystąpił  Tadeusz Bałchanowski, który startował z KWW SLD Lewica Razem. Mówi się, że PiS prowadził rozmowy z SLD w sprawie koalicji, gdyby radni się dogadali mieliby większość,  jednak w szeregach SLD nastąpił rozłam, do obozu tworzącego Koalicję przeszedł były burmistrz Suchedniowa  Tadeusz Bałchanowski.

Nowym starostą ma zostać Artur Berus, a wicestarostą Anna Leżańska. W skład Zarządu Powiatu mogą wejść Katarzyna BilskaAdam Ciok i wspomniany wcześniej Tadeusz Bałchanowski.

Wybrani głosami mieszkańców na radnych kolejnej kadencji Rady Powiatu Skarżyskiego podpisali porozumienie koalicyjne gwarantujące większość w dziewiętnastoosobowej radzie.

W porozumieniu koalicyjnym zawartym w Skarżysku-Kamiennej pomiędzy  Radnymi Rady Powiatu Skarżyskiego czytamy: „Kierując się dobrem mieszkańców powiatu skarżyskiego oraz dbałością o harmonijny rozwój naszej ” małej ojczyzny, radni podpisani poniżej zobowiązują się do współpracy koalicyjnej w VI kadencji Rady Powiatu Skarżyskiego. Nowa koalicja daje gwarancję poszanowania demokracji, praworządności i praw obywatelskich, będących fundamentem rozwoju Powiatu, zapewnia stabilny rozwój ponad doraźnymi politycznymi sporami”.

W skład Koalicji weszli: Adam Ciok, Bożena Bętkowska, Anna Leżańska, Emil Tokarczyk, Katarzyna Bilska, Jacek Jeżyk (KKW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska ) Tomasz Wąsowski, Barbara Kocia, Artur Berus (Wspólnota Obywatelska), Tadeusz Bałchanowski ( SLD Lewica Razem)

Podobnie jak w poprzedniej kadencji w opozycji będą radni Prawa i Sprawiedliwości, którzy mają siedem mandatów: Bartosz Bętkowski, Mieczysław Bilski, Renata Bilska, Roman Wojcieszek, Grzegorz Małkus, Krzysztof Ligowski i Zbigniew Miernik.

Nie wiemy jeszcze co zrobią radni, którzy dostali się do Rady Powiatu z Komitetu SLD Lewica Razem Jerzy Żmijewski i Jan Gajda, którzy mimo zaproszenia do rozmów koalicyjnych, nie przyszli na żadne spotkanie.

Pierwsza sesja Rady Powiatu VI kadencji zaplanowana jest na 22 listopada, do tego czasu nic nie powinno się zmienić jeśli chodzi o obsadę Zarządu.

Zbyszek Biber

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Czy się wysypiasz? W okresach podwyższonej zachorowalności na grypę i inne choroby dużo mówi się o wzmacnianiu odporności organizmu. Wprost nieoceniony wpływ na kondycję...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze