Jak pracować z dzieckiem z FAS? Kolejne szkolenie dla nauczycieli i pedagogów

W miniony poniedziałek w Urzędzie Miasta odbyło się szkolenie na temat postępowania z dzieckiem z FAS/FASD. Spotkanie adresowane było do dyrektorów, pedagogów, psychologów i nauczycieli, którzy na co dzień pracują z dziećmi, w tym z dziećmi z FAS/FASD.

Szkolenie pod hasłem „Dziecko z FAS/FASD w przedszkolu, szkole – metody i wskazówki do pracy z dzieckiem” poprowadziła Magdalena Delipacy – psycholog, pedagog, terapeuta SI, edukator i terapeuta w zakresie FASD, posiadająca wieloletnie doświadczenie w pracy z rodzinami zastępczymi oraz adopcyjnymi.
Było to kolejne z działań profilaktycznych gminy wpisujących się w ogólnopolską kampanię „Ciąża bez alkoholu”, której gmina Skarżysko-Kamienna jest oficjalnym partnerem.
Działanie sfinansowane zostało ze środków gminnego programu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz przeciwdziałania narkomanii na rok 2019.

Źródło: UM Skarżysko-Kamienna

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Aleksandra Lunge uczestniczka zajęć terapeutycznych Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Skarżysku-Kamiennej została laureatką XVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Sztuka Osób Niepełnosprawnych” zorganizowanego przez Państwowy Fundusz...
20 listopada 2019r. w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej odbyła się V edycja Festiwalu Tańca Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Celem  imprezy jest taneczna integracja studentów –...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze