Firma Celsium odbierała choinki od mieszkańców Skarżyska

Specjalne choinkobusy wyruszyły w teren już 15 stycznia, do osób które na Facebooku Celsium zgłosiły chęć oddania swojej choinki. W pierwszym dniu akcji choinki były odbierane w Skarżysku i Starachowicach. Bożonarodzeniowe drzewka zostaną przetworzone w specjalnych kotłach biomasowych na ekologiczne ciepło, które wróci do mieszkańców. 

Na przełomie 2019 oraz 2020 roku firma Celsium zaprosiła mieszkańców Skarżyska, Starachowic, Grójca, Drzewicy  i Sokółki do akcji „Odzyskujemy świąteczną energię”, dzięki której mogli za darmo oddać swoją żywą choinkę.

Zebrane drzewka zostaną spalone w specjalnych kotłach biomasowych, działających ciepłowniach Celsium i zamienione na ekologiczną energię wykorzystaną do ogrzewania domów. Dzięki recyklingowi poświątecznych drzewek zmniejszymy produkcję dwutlenku węgla w mieście, a świąteczna EKO energia wróci do mieszkańców.

Dzięki temu Celsium dostarczy do mieszkańców ciepło w zgodzie z naturą, likwidując źródła niskich emisji zanieczyszczeń, unoszących się do atmosfery, a choinki nie będą po świętach zaśmiecały naszych podwórek, wyrzucone w kąt koszy na śmieci.

Akcja przypadła do gustu nie tylko mieszkańcom, ale również lokalnym władzom. Swoim  patronatem  honorowym akcję wsparli : Marek  Materek – Prezydent  Starachowic, Konrad Krönig – Prezydent  Skarżyska-Kamiennej, Dariusz  Gwiazda – Burmistrz   Grójca, Janusz  Bernard  Reszelewski  – Burmistrz Drzewicy, a także Ewa Kulikowska   – Burmistrz  Sokółki.

– Zainteresowanie akcją jest spore, organizujemy ją po raz pierwszy, Nasza akcja „Odzyskujemy świąteczna energię” spotkała się  z tak dużą przychylnością zarówno władz miasta jaki i społeczeństwa, że będziemy ją na pewno powtarzać i kontynuować – podkreśla Dagmara Nowak – Trochimiuk, dyrektor biura Zarządu, rzecznik prasowy Celsium.

– Celsium wdraża nowoczesne technologie przyjazne środowisku, i ta akcja w wpisuje się w strategię naszego działania. Budujemy ciepłownie biomasowe, wykonujemy również instalacje kogeneracyjne. Poprzez akcję „Odzyskujemy zieloną energię” chcemy też edukować społeczeństwo oraz pomóc środowisku – zaznaczała Dagmara Nowak – Trochimiuk

– Wszyscy, którzy chcieli pozbyć się choinek zgłaszali się do nas poprzez facebooka, że chcą oddać choinkę. Był wyznaczany termin odbioru, w tym dniu choinki były wynoszone, abyśmy mogli je zabrać – podkreśla rzecznik prasowy Celsium.

 

Zbyszek Biber

Poprzedni artykułPowiatowe Dęby 2020
Następny artykułOdpowiedzą za pobicie

2 KOMENTARZE

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Skarżyski DPS objęty kwarantanną

Pracownicy i podopieczni Domu Pomocy Społecznej  na ul.Spornej w Skarżysku -Kamiennej zostali poddani kwarantannie na miejscu. U jednego z podopiecznych wykryto koronawirusa, mężczyzna  ostał...

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego działający w Powiecie Skarżyskim, informuje, że po wykonaniu kolejnych 46 badań potwierdzony został 1 nowy przypadek zakażenia kornawirusem u personelu medycznego Szpitala...
Pracownicy i podopieczni Domu Pomocy Społecznej  na ul.Spornej w Skarżysku -Kamiennej zostali poddani kwarantannie na miejscu. U jednego z podopiecznych wykryto koronawirusa, mężczyzna  ostał...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze

%d bloggers like this: