Dzień Edukacji Narodowej. Nauczyciele miejscy i powiatowi otrzymali medale i wyróżnienia

We wtorek, 15 października, w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku – Kamiennej, odbyły się uroczystości związane z Dniem Edukacji Narodowej.  Uroczystość,tradycyjnie była  okazją do wyróżnienia i nagrodzenia pracowników oświaty ze Skarżyska-Kamiennej i powiatu skarżyskiego.

Uroczystość odbyła się w Patio MCK, wszystkich zebranych gości przywitała Izabela Szwagierek, która poprowadziła całą galę. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Agata Wojtyszek, wojewoda świętokrzyski, Andrzej Bętkowski, marszałek województwa, Konrad Kronig, prezydent miasta Skarżyska-Kamiennej, Jacek Jeżyk, przewodniczący Rady Powiatu, Kazimierz Mądzik, świętokrzyski kurator oświaty, radni Rady Miasta, powiatu, dyrektorzy szkół, nauczyciele oraz uczniowie.

-To szczególna okazja, by podkreślić ważną rolę jaką odgrywacie i docenić wasz trud wkładany w pracę z dziećmi i młodzieżą. Cieszę się, że mogę świętować dzisiaj z państwem i   osobiście podziękować za ogromny wysiłek, który wkładacie w codzienną pracę na rzecz dzieci i młodzieży. Wnosicie niebagatelny wkład w wychowywanie kolejnych pokoleń mieszkańców naszego miasta i powiatu. Kierujecie młodych ludzi po ścieżkach edukacji, pomagacie im  odnajdywać odpowiedzi na wiele ważnych pytań i macie wpływ na ich przyszłe zawodowe wybory – mówił Konrad Kronig, prezydent miasta.

– Gratuluje wszystkim, którzy dzisiaj odebrali medale, nagrody i wyróżnienia. Mam nadzieję, że są one nie tylko formą podziękowania i docenienia waszego wieloletniego zaangażowania, ale też motywacją do dalszej, równie intensywnej pracy. Życzę Państwu poczucia dumy z zawodowych osiągnięć, a także, by praca z dziećmi i młodzieżą była dla Was niewyczerpanym źródłem inspiracji – podkreślał prezydent miasta.

-Wasza praca jest niezwykle odpowiedzialna ponieważ to Wy kształtujecie charaktery, wychowujecie i przekazujecie wiedzę młodemu pokoleniu. Z okazji Waszego święta w imieniu Zarządu Powiatu Skarżyskiego składam Państwu wyrazy szacunku podziękowania oraz najwyższego uznania za wysiłek i serce włożone w wychowanie młodego pokolenia, a także w rozwój i podnoszenie poziomu skarżyskiej edukacji – mówił Tadeusz Bałchanowski, członek Zarządu Powiatu.

– Dziękujemy Wam za trud, jakże cenny, nie tylko dla dzieci i młodzieży, ale również dla całego naszego kraju, dla małej Ojczyzny jaką jest Skarżysko, Powiat Skarżyski, całe nasze województwo i cały kraj. Od losów tych młodych ludzi zależy los naszej Ojczyzny – powiedziała Agata Wojtyszek, wojewoda świętokrzyski.

– Życzę Wam aby taki dzień edukacji był każdego dnia, poprzez uśmiech waszych wychowanków, poprzez dobre słowo, słowo dziękuje również od ich rodziców, bo to uważam za największy dar i za największy sukces nauczyciela, jeżeli uczeń potrafi dziękować nauczycielowi. Często to jest bardzo wymagający nauczyciel, który wymaga od uczniów, ale również wymaga od siebie. Cieszę się, że takich nauczycieli mamy – podkreślała Agata Wojtyszek. .

– Gorąco dziękuje za miniony rok szkolny, który był trochę trudniejszy niż zwykle, bo było trochę więcej egzaminów wewnętrznych, mimo różnych problemów, kłopotów udało się te egzaminy przeprowadzić. Kolejnym wyzwaniem był nabór do szkół średnich,  który dzięki organom prowadzącym i zaangażowaniu dyrektorów i nauczycieli odbył się bez przeszkód – podkreślał Kazimierz Mądzik.

– Życzę, żeby dzień edukacji nie był tylko 14 października,  ale by państwo byli przez swoich przełożonych zauważani przez cały rok. Mam świadomość, że ruchy płacowe dla nauczycieli już się zaczęły, mamy wszyscy nadzieję, że to nie jest koniec, ale wiemy, że coraz  lepiej wyposażone szkoły i coraz lepsze płace nauczycieli pozwalają patrzeć   z optymizmem w przyszłość – mówił świętokrzyski kurator oświaty.

Po przemówieniach przyszedł czas na wyróżnienia i odznaczenia.

Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z 4 października 2019 r. o nadaniu odznaczeń, na podstawie art. 138 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej z 2 kwietnia 1997 r. oraz ustawy z 16 października 1992 r. o orderach i odznaczeniach (Dz. U. z 2019 r. poz. 25, 730 i 992), na wniosek Ministra Edukacji Narodowej, za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej ZŁOTYM MEDALEM ZA DŁUGOLETNIĄ SŁUŻBĘ odznaczeni zostali:

 • Halina Krystyna STRADOWSKA – nauczyciel w Zespole Szkół Ekonomicznych w Skarżysku-Kam.
 • Beata Elżbieta TROJANOWSKA – nauczyciel w Zespole Szkół Ekonomicznych w Skarżysku-Kam.

 

Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z 4 października 2019 r. o nadaniu odznaczeń, na podstawie art. 138 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej z 2 kwietnia 1997 r. oraz ustawy z 16 października 1992 r. o orderach i odznaczeniach (Dz. U. z 2019 r. poz. 25, 730 i 992), na wniosek Ministra Edukacji Narodowej, za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej SREBRNYM MEDALEM ZA DŁUGOLETNIĄ SŁUŻBĘ odznaczeni zostaną:

 • Iwona Helena DĘBIŃSKA – wicedyrektor Zespół Szkół Ekonomicznych w Skarżysku-Kam.
 • Małgorzata KRZEMIŃSKA – nauczyciel w Zespole Szkół Ekonomicznych w Skarżysku-Kam.
 • Janusz MACIEJEWSKI – dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Skarżysku-Kam.

 

Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z 4 października 2019 r. o nadaniu odznaczeń, na podstawie art. 138 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej z 2 kwietnia 1997 r. oraz ustawy z 16 października 1992 r. o orderach i odznaczeniach (Dz. U. z 2019 r. poz. 25, 730 i 992), na wniosek Ministra Edukacji Narodowej, za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej MEDALEM BRĄZOWYM ZA DŁUGOLETNIĄ SŁUŻBĘ odznaczony został:

 • Marcin KRUK dyrektor Zespół Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Skarżysku-Kam.

 

Postanowieniem Ministra Edukacji Narodowej z 2019 roku MEDAL KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ otrzymali:

 • Magdalena Anna BOROWIEC – nauczyciel w Samorządowej Szkole Podstawowej w Ostojowie w gminie Suchedniów
 • Magdalena MIERNIK – nauczyciel w Samorządowej Szkole Podstawowej w Ostojowie
 • Małgorzata MOLASY – nauczyciel w Zespole Placówek Oświatowych nr 2 w Skarżysku-Kam.

Decyzją Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty z dnia 12 września 2019 roku nagrody otrzymali:

 

 • Agnieszka Stanisława ŁUTCZYK – wicedyrektor w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łącznej
 • Iwona MŁODAWSKA-KASPRZYCKA – nauczyciel w Zespole Placówek Oświatowych nr 3 w Skarżysku-Kam.
 • Grażyna Małgorzata NOWAK – nauczyciel w Zespole Placówek Resocjalizacyjno- Wychowawczych w Skarżysku-Kam.

 

NAGRODĘ STAROSTY otrzymali:
Agnieszka MARCZEWSKA – I Liceum Ogólnokształcące
Dorota MILCARZ – II Liceum Ogólnokształcące
Magdalena NOWAK – Zespół Szkół Technicznych
Jolanta JAGLIŃSKA – Zespół Szkół Ekonomicznych
Joanna ROMANOWSKA – Zespół Szkół Ekonomicznych
Donata GOLIS – Zespół Szkół Samochodowo-Usługowych
Ewa JAWORSKA – Zespół Szkół Transportowo-Mechatronicznych
Iwona WĄSOWSKA – Zespół Szkół Transportowo-Mechatronicznych
Elżbieta CIEŚLIK – Zespół Szkół Transportowo-Mechatronicznych
Zbigniew ŚWIĄTEK – Zespół Szkół Transportowo-Mechatronicznych,
Joanna SKORUPA – Zespół Placówek Edukacyjno-Wychowawczych,
Maria WRONIEWSKA – Zespół Placówek Edukacyjno-Wychowawczych,
Zbigniew TALER – Zespół Placówek Edukacyjno-Wychowawczych,
Ewa BINKOWSKA – Zespół Placówek Edukacyjno-Wychowawczych,
Natalia SASAL – Zespół Placówek Edukacyjno-Wychowawczych,
Robert KRZYSZTOSZEK – Zespół Placówek Edukacyjno-Wychowawczych,
Joanna MĄCZKA – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 2,
Artur SZUMIELEWICZ – Zespół Placówek Resocjalizacyjno-Wychowawczych,
Ewelina LICZBIK – Zespół Placówek Resocjalizacyjno-Wychowawczych,
Małgorzata DOBROWOLSKA-DĄBROWSKA – Powiatowe Centrum Rozwoju Edukacji,
Roman SOWA – Powiatowe Centrum Rozwoju Edukacji.
Magdalena WIŚNIEWSKA-CIAŚ – II Liceum Ogólnokształcące.

 

NAGRODY PREZYDENTA MIASTA SKARŻYSKA-KAMIENNEJ otrzymali:
Agnieszka DRABIK – nauczyciel w Szkole Podstawowej nr 8
Monika WÓJTOWICZ – nauczyciel w Zespole Placówek Oświatowych nr 4
Iwona ŁUSZCZYŃSKA – nauczyciel w Zespole Placówek Oświatowych nr 2
Iwona KOTARSKA – nauczyciel w Zespole Placówek Oświatowych nr 2
Renata ROT – nauczyciel w Zespole Placówek Oświatowych nr 2
Anna WALKOWIAK – nauczyciel w Zespole Placówek Oświatowych nr 2
Agata BUDA – nauczyciel w Zespole Placówek Oświatowych nr 3
Iwona MŁODAWSKAKASPRZYCKA – nauczyciel w Zespole Placówek Oświatowych nr 3
Ewa KOPEĆ – nauczyciel w Zespole Placówek Oświatowych
Grażyna WÓDZ – dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych
Robert WÓJCIK – dyrektor Zespołu Szkół Publicznych nr 4
Joanna BIAŁEK – wicedyrektor Zespołu Szkół Publicznych nr 1
Elżbieta NOWIŃSKA – nauczyciel w Zespole Placówek Oświatowych nr 4
Anna ADAMSKAŚLĘZAK – nauczyciel w Zespole Placówek Oświatowych

Uroczystość zakończyła  się akcentem artystycznym – wystąpiła młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 5, która zaprezentowała  krótki program przygotowany pod okiem  Moniki Wójtowicz.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Kielcach zatrzymali w minioną sobotę dwóch 22-latków, podejrzewanych o posiadanie środków odurzających. W trakcie przeszukania garażu, w którym...
Już po raz 24. ulicami Skarżyska-Kamiennej przeszła Procesja Zawierzenia z wizerunkiem Matki Bożej Ostrobramskiej. Obraz Patronki niosły służby mundurowe m.in harcerze, kolejarze, leśnicy, strażacy....
Jeszcze w tym roku ruszy budowa II etapu ul. Ponurego w Skarżysku-Kamiennej. We wtorek 12 listopada w Starostwie Powiatowym w Skarżysku-Kamiennej przedstawiciele samorządu powiatu skarżyskiego - starosta Artur Berus,...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze