Dzieci i młodzież na nudę nie narzekali

W dniach 25.01.- 09.02. br. w województwie świętokrzyskim odbywały się ferie zimowe. Jednostki miejskie gminy Skarżysko – Kamienna stanęły na wysokości zadania i zorganizowały dla dzieci i młodzieży szkolnej pozostającej podczas ferii w mieście  szeroki wachlarz atrakcji. Każdy mógł wybrać coś dla siebie z bogatej oferty zajęć.

Miejskie Centrum Kultury przygotowało zajęcia plastyczne między innymi artystyczny recykling, warsztaty rzeźbienia w glinie, warsztaty z rysunku „Martwa natura”, zajęcia plastyczne „Maski karnawałowe”, „Zimowe obrazki” czy „Śniegiem malowane”. W MCK dzieci mogły również wziąć udział w zajęciach tanecznych ART DANCE oraz Zumba. Nie zabrakło też  atrakcji dla miłośników gier planszowych. Najmłodsi mogli również wziąć udział w wycieczce „Bajkowa zima w Bałtowie” oraz uczestniczyć w balu karnawałowym. W MCK dostępny był dmuchany plac zabaw oraz stół tenisowy. Kino Centrum zaprosiło natomiast na feryjne seanse filmowe dla dzieci i młodzieży. Na zakończenie ferii odbył się bal karnawałowy dla dzieci.

Ferie na sportowo

Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji przygotowało zajęcia dla dzieci lubiących aktywność fizyczną. Na obiektach sportowych prowadzone były zajęcia dla dzieci i młodzieży. Zorganizowano między innymi feryjną naukę pływania czy naukę jazdy na łyżwach. Nie zabrakło atrakcji i gier zespołowych. Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji zorganizowało ferie z siatkówką oraz ferie z piłką nożną, które zakończyły się mini turniejem. Podczas ferii można było skorzystać z obiektów MCSiR w promocyjnych cenach.

 

Ferie z Muzeum

W Muzeum im. Orła Białego najmłodsi mogli wziąć udział w zajęciach „Poszukiwacze skarbów” oraz „Jak orła cień” . Dla młodzieży ze szkół średnich również nie zabrakło atrakcji. Młodzież mogła wziąć udział w zajęciach „Zdajemy maturę z historii”. Młodsi i starsi soliści czy grupy śpiewające pieśni patriotyczne mogli również wziąć udział w warsztatach „Na wojskową nutę”.

Ferie z Biblioteką

Propozycję na okres ferii przygotowała również Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna. W bibliotece dzieci mogły wziąć udział w wielu zajęciach animacyjno – czytelniczych, konkursach, łamigłówkach czy zabawach literackich.  Nie zabrakło zajęć plastycznych, gier planszowych, zabaw ruchowych oraz co najważniejsze w ścianach biblioteki wspólnego czytania fragmentów ulubionych książek.

Ferie na kręgielni

Z inicjatywy Urzędu Miasta organizowane były „Ferie na kręgielni” w Kombinacie Formy. W okresie ferii zimowych bilard i kręgielnia były dostępne dla dzieci i młodzieży bezpłatnie. Dodatkowo zorganizowano warsztaty DJ`skie oraz turniej bowlingowy.

Oferta zajęć feryjnych była szeroka i zróżnicowana co pozwoliło dzieciom i młodzieży pozostającej na ten czas w mieście aktywnie i kreatywnie spędzić czas, rozwijając swoje zdolności manualne czy ucząc się nowych ciekawych rzeczy. Każdy mógł znaleźć coś odpowiedniego dla siebie by w te wolne dni bawić się miło i przyjemnie pod okiem doświadczonych pracowników miejskich jednostek.

Zajęcia dla uczniów zorganizowały również placówki oświatowe z terenu miasta oraz świetlice środowiskowe. Jedno jest pewne – dzieci i młodzież na nudę nie narzekali

Zbyszek Biber

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Dyskutowali o bezpieczeństwie i ulgach podatkowych

W środę, 18 stycznia w sali  konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Skarżysku-Kamiennej odbyło się po raz kolejny  wspólne posiedzenie Rady Seniorów Powiatu Skarżyskiego i Powiatowej Społecznej Rady ds....

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

W ostatnim czasie policjantki ze Skarżyska Kamiennej spotkały się z najmłodszymi słuchaczami. Podczas wizyty w Publicznym Przedszkolu nr 3 oraz Publicznym Przedszkolu nr 2,...
Zatrzymaniem 24- latka zakończyła się wczorajsza kontrola, przeprowadzona w sąsiednich Kielcach przez wywiadowców z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach. Funkcjonariusze na mało uczęszczanej ulicy...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze