Dzieci i młodzież na nudę nie narzekali

W dniach 25.01.- 09.02. br. w województwie świętokrzyskim odbywały się ferie zimowe. Jednostki miejskie gminy Skarżysko – Kamienna stanęły na wysokości zadania i zorganizowały dla dzieci i młodzieży szkolnej pozostającej podczas ferii w mieście  szeroki wachlarz atrakcji. Każdy mógł wybrać coś dla siebie z bogatej oferty zajęć.

Miejskie Centrum Kultury przygotowało zajęcia plastyczne między innymi artystyczny recykling, warsztaty rzeźbienia w glinie, warsztaty z rysunku „Martwa natura”, zajęcia plastyczne „Maski karnawałowe”, „Zimowe obrazki” czy „Śniegiem malowane”. W MCK dzieci mogły również wziąć udział w zajęciach tanecznych ART DANCE oraz Zumba. Nie zabrakło też  atrakcji dla miłośników gier planszowych. Najmłodsi mogli również wziąć udział w wycieczce „Bajkowa zima w Bałtowie” oraz uczestniczyć w balu karnawałowym. W MCK dostępny był dmuchany plac zabaw oraz stół tenisowy. Kino Centrum zaprosiło natomiast na feryjne seanse filmowe dla dzieci i młodzieży. Na zakończenie ferii odbył się bal karnawałowy dla dzieci.

Ferie na sportowo

Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji przygotowało zajęcia dla dzieci lubiących aktywność fizyczną. Na obiektach sportowych prowadzone były zajęcia dla dzieci i młodzieży. Zorganizowano między innymi feryjną naukę pływania czy naukę jazdy na łyżwach. Nie zabrakło atrakcji i gier zespołowych. Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji zorganizowało ferie z siatkówką oraz ferie z piłką nożną, które zakończyły się mini turniejem. Podczas ferii można było skorzystać z obiektów MCSiR w promocyjnych cenach.

 

Ferie z Muzeum

W Muzeum im. Orła Białego najmłodsi mogli wziąć udział w zajęciach „Poszukiwacze skarbów” oraz „Jak orła cień” . Dla młodzieży ze szkół średnich również nie zabrakło atrakcji. Młodzież mogła wziąć udział w zajęciach „Zdajemy maturę z historii”. Młodsi i starsi soliści czy grupy śpiewające pieśni patriotyczne mogli również wziąć udział w warsztatach „Na wojskową nutę”.

Ferie z Biblioteką

Propozycję na okres ferii przygotowała również Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna. W bibliotece dzieci mogły wziąć udział w wielu zajęciach animacyjno – czytelniczych, konkursach, łamigłówkach czy zabawach literackich.  Nie zabrakło zajęć plastycznych, gier planszowych, zabaw ruchowych oraz co najważniejsze w ścianach biblioteki wspólnego czytania fragmentów ulubionych książek.

Ferie na kręgielni

Z inicjatywy Urzędu Miasta organizowane były „Ferie na kręgielni” w Kombinacie Formy. W okresie ferii zimowych bilard i kręgielnia były dostępne dla dzieci i młodzieży bezpłatnie. Dodatkowo zorganizowano warsztaty DJ`skie oraz turniej bowlingowy.

Oferta zajęć feryjnych była szeroka i zróżnicowana co pozwoliło dzieciom i młodzieży pozostającej na ten czas w mieście aktywnie i kreatywnie spędzić czas, rozwijając swoje zdolności manualne czy ucząc się nowych ciekawych rzeczy. Każdy mógł znaleźć coś odpowiedniego dla siebie by w te wolne dni bawić się miło i przyjemnie pod okiem doświadczonych pracowników miejskich jednostek.

Zajęcia dla uczniów zorganizowały również placówki oświatowe z terenu miasta oraz świetlice środowiskowe. Jedno jest pewne – dzieci i młodzież na nudę nie narzekali

Zbyszek Biber

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego działający w Powiecie Skarżyskim, informuje, że potwierdzone zostały 3 nowe przypadki zakażenia kornawirusem u personelu medycznego Szpitala Powiatowego w Skarżysku-Kamiennej. Kolejnymi...
Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego działający w Powiecie Skarżyskim, informuje, że potwierdzone zostały 2 kolejne dodatnie wyniki zakażenia kornawirusem u personelu Szpitala Powiatowego w Skarżysku-Kamiennej. Wcześniej...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze