Dla kogo Karta Seniora?

Przypominamy, że mieszkańcy miasta, którzy ukończyli 60 rok życia, mogą składać w Urzędzie Miasta wnioski o bezpłatne wydanie Ogólnopolskiej Karty Seniora. Osoby, które już wcześniej złożyły taki wniosek, mogą odebrać swoje karty z Referatu Zdrowia (pokój nr 9 na parterze budynku).
Ogólnopolska Karta Seniora gwarantuje posiadaczowi szereg zniżek u ponad 2 tysięcy partnerów (lista wszystkich punktów honorujących Ogólnopolską Kartę Seniora znajduje się na stronie internetowej www.glosseniora.pl).
Do programu przyłączyło się także Skarżysko-Kamienna, dzięki czemu seniorzy z naszego miasta mogą wyrobić kartę bez kosztów – wystarczy zgłosić się do Referatu Zdrowia w Urzędzie Miasta (pokój nr 9 na parterze budynku), by wypełnić wniosek, a następnie odebrać kartę.
Serdecznie zachęcamy do wyrabiania OKS i przypominamy, że wśród instytucji i firm, które oferują zniżki dla posiadaczy karty znajdują się również:
Centrum Integracji Społecznej
Ul. Prusa 3A w Skarżysku-Kamiennej
Telefon: 41 25 20 590
Usługi gastronomiczne, ogrodniczo-porządkowe, remontowo-budowlane (dla posiadamy Ogólnopolskiej Karty Seniora ulga w wysokości 15% – wartość usługi nie może być niższa niż 50 zł ).
Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im ks. Prof. Włodzimierza Sedlaka
Ul. Towarowa 20 w Skarżysku-Kamiennej
Telefon: 41 25 12 037
Proponuje posiadaczom OKS usługę „książka na telefon” – możliwość zamówienia (wypożyczenia) książki przez seniora z dostarczeniem do miejsca zamieszkania.
Muzeum im. Orła Białego
Ul. Słoneczna 90 w Skarżysku-Kamiennej
Telefon: 41 252 02 31
Posiadaczom OKS proponuje 100% zniżki.
Do programu mogą dołączyć kolejne lokalne firmy – zainteresowanych przedsiębiorców zapraszamy do Referatu Zdrowia Urzędu Miasta (41 25 20 118).
OPTIMA – Salon Optyczny Paweł Zieliński
Ul. Piłsudskiego 34/55 w Skarżysku-Kamiennej
Telefon: 665 606 261
Dla posiadaczy OKS 20% zniżki na szkła jedno-ogniskowe z powłoką antyrefleksyjną/ochronną.
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
Ul. Sienkiewicza 34 w Skarżysku-Kamiennej
Telefon: 41 25 39 450
Proponuje posiadaczom OKS bilet na krytą pływalnię w cenie specjalnej 6 zł, bilet na lodowisko – 8 zł
Miejskie Centrum Kultury im. Leopolda Staffa
Ul. Słowackiego 25 w Skarżysku-Kamiennej
Telefon: 41 253 14 82
Proponuje posiadaczom OKS: cenę specjalną (12 zł) za bilet do kina we wszystkie dni tygodnia oprócz środy; 30% ulgi od stałej ceny za bilety (nie mniej niż 15 zł za bilet) na koncerty, wydarzenia, eventy, których organizatorem jest MCK; zniżkę indywidualną na bilety na wydarzenia organizowane przez podmioty zewnętrzne wynajmujące sale w MCK.
Zachęcamy także do obejrzenia materiału filmowego z inauguracji programu w Skarżysku-Kamiennej – TUTAJ.
Źródło: UM Skarżysko-Kamienna

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Spotkanie autorskie z Grzegorzem Rakiem

W czwartek 16 stycznia, w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Towarowej 20 w Skarżysku -Kamiennej odbyło się spotkanie spotkanie autorskie z Grzegorzem...

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

W sobotę, 18 lutego,  w Hotelu Promień w Skarżysku-Kamiennej odbyła się studniówka uczniów Zespołu Szkół Transportowo-Mechatronicznych.  Na balu bawiło się około 90 osób.   Zanim...
W sobotę, 18 stycznia, w Suchedniowie, odbyły się uroczystości patriotyczne poświęcone 157. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego 1863 r.  Obchody rozpoczęły mszą świętą w kościelne...
W niedzielę 26 stycznia 2020 roku, W Mostkach odbędzie się Puchar Powstańców Styczniowych w zawodach rowerowych MTB oraz biegach terenowych - Półmaratonie i Dyszce....
W czwartek 16 stycznia, w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Towarowej 20 w Skarżysku -Kamiennej odbyło się spotkanie spotkanie autorskie z Grzegorzem...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze