Co z weekendową opieką dla zwierząt?

Czytelnik Tygodnika pyta o weekendową i świąteczną opiekę nad zwierzętami.

– Dodzwonić się do jakiegokolwiek weterynarza poza godzinami otwarcia gabinetu to nawet nie cud. Wiem, że są lecznice dyżurujące w Kielcach i Radomiu, ale konające zwierzę może nie przetrwać jazdy, tym bardziej gdy o życiu decydują minuty a z koniem czy innym większym to jest po prostu niemożliwe. Czy istnieje możliwość uruchomienia w naszym mieście dyżurów weterynarzy? – pyta mieszkaniec Skarżyska-Kam. – Trudno, żeby zwierzaki chorowały jedynie w godzinach 10.00-18.00, zresztą podobnie jak ludzie – zauważa Czytelnik.

Działalność lekarzy weterynarii wolnej praktyki podlega nadzorowi Inspekcji Weterynaryjnej jedynie w zakresie dotyczącym zwalczania chorób zakaźnych, stosowania produktów leczniczych oraz pasz i karm dla zwierząt.

Ponadto, jak informują służby powiatu skarżyskiego, kontroli podlegają lekarze wyznaczeni jako Urzędowi Lekarze Weterynarii w zakresie wykonania zadań zleconych przez Powiatowego Lekarza Weterynarii.

– Lecznice dla zwierząt to działalność prywatna, godziny otwarcia oraz odbierania telefonów zależą tylko i wyłącznie od osobistych preferencji danego weterynarza – poinformował lek. wet. Rafał Palutkiewicz, Inspektor Weterynaryjny PIW Skarżysko-Kamienna.

Na stronie Świętokrzyskiej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej http://silvet.pl/ znajdują się aktualne rejestry zakładów leczniczych, w tym osobna lista zakładów czynnych całodobowo (wraz z adresem i numerem telefonu).

Na pytanie o możliwość uruchomienia dyżurów należałoby zapytać poszczególnych lekarzy wolnej praktyki lub skierować to pytanie do Świętokrzyskiej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej (http://silvet.pl/contact-us-2/).

Jeżeli chodzi o transport konia lub innego większego zwierzęcia to zazwyczaj lekarz przyjeżdża do takiego zwierzęcia. Zwykle jest to lekarz weterynarii specjalizujący się w leczeniu danego gatunku, często współpracujący z danym gospodarstwem na stałe – dodają służby weterynaryjne.

e

 

Poprzedni artykułCo nowego na S7?
Następny artykułSzansa na dodatkowe pieniądze z ZUS

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Mieli nosa…

Zatrzymaniem 24- latka zakończyła się wczorajsza kontrola, przeprowadzona w sąsiednich Kielcach przez wywiadowców z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach. Funkcjonariusze na mało uczęszczanej ulicy...

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

W piątek, 21 lutego, w Szkole Podstawowej   im. generała Stanisława Maczka w Bliżynie   po raz pierwszy w historii szkoły odbył się bal ósmoklasistów. Bal...
W ostatnim czasie policjantki ze Skarżyska Kamiennej spotkały się z najmłodszymi słuchaczami. Podczas wizyty w Publicznym Przedszkolu nr 3 oraz Publicznym Przedszkolu nr 2,...
Zatrzymaniem 24- latka zakończyła się wczorajsza kontrola, przeprowadzona w sąsiednich Kielcach przez wywiadowców z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach. Funkcjonariusze na mało uczęszczanej ulicy...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze