Budowa mieszkań socjalnych dobiega końca

Przy ulicy Źródlanej w Skarżysku-Kamiennej powstał trzykondygnacyjny budynek, w którym znajdzie się 36 mieszkań socjalnych z co najmniej jednym pokojem, aneksem kuchennym i łazienką oraz z niezależnym ogrzewaniem. Zagospodarowany zostanie również teren wokół bloku.  Do budynku wykonane zostaną także drogi dojazdowe wraz z chodnikami oraz parkingiem.  Inwestycję za kwotę 4,98 mln PLN realizuje skarżyska firma F.U. „FREEDOM” Hubert Olejarz. Budynek zostanie oddany do użytku już maju. 

– Inwestycja jest realizowana dzięki pozyskaniu przez nasz samorząd dofinansowania zewnętrznego – pozyskaliśmy blisko 2 mln zł z Banku Gospodarstwa Krajowego – przypomina prezydent Skarżyska-Kamiennej, Konrad Krönig. Dodajmy, że koszt całego przedsięwzięcia to ponad 5 mln zł.

Jak informuje Grzegorz Ślusarczyk, kierownik Referatu Spraw Lokalowych i Administrowania Zasobem Komunalnym w Urzędzie Miasta, budynek zostanie zasiedlony prawdopodobnie w czerwcu.

– Część lokali otrzymają osoby znajdujące się w wykazie skierowań do zawarcia umowy najmu na lokal socjalny oraz część osób, które obecnie są najemcami, a wystąpią z wnioskiem o zamianę z urzędu po spełnieniu odpowiednich kryteriów zawartych w uchwałach Rady Miasta – wyjaśnia kierownik Grzegorz Ślusarczyk.

– Nasz referat wkrótce za pomocą ogłoszeń poinformuje najemców o możliwości składania wniosków o zamianę tak, by po ich zweryfikowaniu na przełomie kwietnia i maja przedstawić Komisji Mieszkaniowej propozycję listy osób do zasiedlenia budynku – dodaje.

 

Zbyszek Biber

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

W sobotę, 24 sierpnia, odbędzie się Powiatowy Marszobieg Letni. Tym razem zapraszamy Państwa na 10-kilometrową trasę szlakiem niebieskim z Michniowa do Suchedniowskiego Ośrodka „Kuźnica”. Wymarsz...
Szpital Powiatowy im. Marii Skłodowskiej-Curie w Skarżysku-Kamiennej oferuje mieszkańcom powiatu skarżyskiego profilaktyczne, bezpłatne badania kolonoskopowe wraz ze znieczuleniem oraz konsultacją gastroenterologiczną. Szpital jest bowiem partnerem...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze