Bernard Antos w miejsce Agnieszki Winiarskiej

Związany w ostatnich latach z Urzędem Marszałkowskim w Kielcach Bernard Antos już jutro (15 stycznia) oficjalnie rozpocznie pracę jako sekretarz miasta Skarżyska-Kam. Doświadczony samorządowiec zastąpił na tym stanowisku Agnieszkę Winiarską.

Nominacja na stanowisko sekretarza Skarżyska-Kam. to efekt rozstrzygnięcia konkursowego. – Kilkanaście dni temu został ogłoszony konkurs na sekretarza miasta. Swoje kandydatury zgłosiły dwie osoby. Komisja konkursowa odpowiedzialna za wybór, wskazała Bernarda Antosa – powiedziała we wtorek (14 stycznia) w rozmowie z TYGODNIK-iem Izabela Szwagierek, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Skarżysku-Kam.

Antos, który w przeszłości związany był z Urzędem Marszałkowskim (m.in. jako dyrektor kancelarii zarządu województwa, a od 2010 roku jako sekretarz) pracę w skarżyskim magistracie rozpocznie w środę, 15 stycznia.

– Prezydent Konrad Krönig zaakceptował decyzję komisji konkursowej. Bernard Antos przez wiele lat pełnił funkcję sekretarza województwa świętokrzyskiego. Przed nim nowe wyzwania i nowe zadania, z którymi powinien sobie świetnie poradzić. Taką nadzieję wyraża gospodarz miasta – podkreśliła rzecznik Szwagierek. Wielce prawdopodobne jest, gdzie pracę znajdzie natomiast była już sekretarz Agnieszka Winiarska. W najbliższym czasie ma zostać rekomendowana na nowe stanowisko.

– Z dotychczasową sekretarz, za porozumieniem stron została rozwiązana umowa o pracę. Prezydent Skarżyska zarekomenduje radzie nadzorczej Zakładu Komunikacji Miejskiej, a zatem nowo powołanej spółki, osobę pani Winiarskiej. Ma zostać prezesem zarządu ZKM. Ceni jej fachowość i dotychczasowe doświadczenie, które na pewno powinno przydać się w pracy w samorządzie i w spółce – argumentuje rzecznik UM. Winiarska sekretarzem Skarżyska-Kam. przestała być w połowie grudnia ubiegłego roku.

Rafał Roman

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

W sobotę 18 stycznia  w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej odbyły się przesłuchania rejonowe XXVII Świętokrzyskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek - Włoszczowa 2020. W przeglądzie...
Najbliższe 3 miesiące w więziennej celi decyzją kieleckiego sądu spędzi 41- letni mieszkaniec miasta. Mężczyzna został zatrzymany w piątek przez kryminalnych z Komisariatu Policji...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze