Będzie strefa ciszy na rejowskim zalewie?

Od dawna trwa zacięta dyskusja nad  wprowadzeniem na Zalewie Rejów tzw. „strefy ciszy”. Zakaz pływania jednostkami pływającymi z napędem spalinowym może już wkrótce stać się faktem. Starostwo Powiatowe w Skarżysku-Kamiennej zleciło wykonanie pomiarów głośności, decyzję wkrótce podejmie rada powiatu.

Każdy w wypoczywających nad zalewem Rejów poznał już „uciążliwości” osób korzystających ze skuterów wodnych lub innych jednostek napędzanych silnikami spalinowymi. Najgorzej jest w upalne dni, gdzie plażowiczów jest bardzo dużo. Nadmierny hałas silników spalinowych zakłóca wypoczynek, a brawura i nieodpowiedzialność kierujących jednostkami pływającymi, stwarza realne zagrożenie dla bezpieczeństwa innych uczestników wypoczynku, korzystających z akwenu wodnego.

13 czerwca br. na posiedzeniu Komisji Bezpieczeństwa i Porządku podczas omawiania spraw związanych z przygotowaniem służb i inspekcji powiatu skarżyskiego do okresu wakacyjnego, w tym zapewnienia poczucia bezpieczeństwa na akwenach wodnych, członek komisji Adam Ciok wyszedł z inicjatywą o rozważenie podjęcia uchwały przez Radę Powiatu ograniczającą używanie na zbiornikach wodnych jednostek pływających o napędzie silnikowym Komisja pozytywnie zaopiniowała złożony wniosek.

– Zleciliśmy wykonaniu pomiaru głośności w okolicach zalewu, po uzyskaniu  radni powiatowi głosować będą nad uchwałą w sprawie wprowadzenia zakazu używania jednostek pływających napędzanych silnikami spalinowymi na zbiorniku – powiedział Artur Berus, starosta skarżyski.

Zakaz nie będzie dotyczyć jednostek pływających, których użycie jest konieczne dla utrzymania bezpieczeństwa i porządku publicznego oraz sprawności technicznej zbiornika.

Zbyszek Biber

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Czy się wysypiasz? W okresach podwyższonej zachorowalności na grypę i inne choroby dużo mówi się o wzmacnianiu odporności organizmu. Wprost nieoceniony wpływ na kondycję...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze