Beata Szydło spotkała się z mieszkańcami Skarżyska (zdjęcia)

Wicepremier   Beata Szydło kandyduje do Parlamentu Europejskiego z regionu świętokrzyskiej i małopolskiego, reprezentuje Prawo i Sprawiedliwość. Wizyta  w Skarżysku-Kamiennej, to kolejna wizyta z całego cyklu spotkań w województwie świętokrzyskim, miało charakter przedwyborczy.

We wtorek, 14 maja, Beata Szydło  spotkała się z mieszkańcami miasta Skarżyska-Kamiennej oraz powiatu skarżyskiego.

Na Patio Miejskiego Centrum Kultury, gdzie odbyło się spotkanie,  pojawili się zwolennicy i członkowie  Prawa i Sprawiedliwości.

Na spotkaniu obecni byli m.in. minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, prezes PiS w świętokrzyskim Krzysztof Lipiec, marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski, senator  Krzysztof Słoń, Jarosław Rusiecki, wicewojewoda Bartłomiej Dorywalski.

Już na początku spotkania doszło do małego zgrzytu, jeden z uczestników spotkania zauważył, że na scenie, gdzie przemawiała Beata Szydło zabrakło flagi Unii Europejskiej. Gdy tylko pani premier rozpoczęła przemówienie mężczyzna wstał i zaczął krzyczeć – „Czy to wybory gminne, czy do PE? gdzie są flagi unijne??!! powinniście się wstydzić, hipokryci” , oraz: „wydaliście 40 miliardów, aby kupić 20 mandatów w PE”. Chwilę później został on wyprowadzony z sali przez policję.

– Cenimy sobie i chwalimy, że jesteśmy w Unii Europejskiej, dla nas jest t ogromne osiągnięcie.  Była tutaj mowa o flagach. My jesteśmy bardzo dumni z naszej biało-czerwonej i nigdy się jej nie wyrzekniemy. Te flagi są bliskie każdemu Polakowi, ale też cenimy sobie i bardzo szanujemy to że jesteśmy w Unii Europejskiej. Dla nas jest to ogromne osiągnięcie. Przez wiele lat Polacy zabiegali o to, żeby wejść do Unii Europejskiej. Po za tym  gronem państw, które miały  cywilizacyjną szansę na rozwój znaleźliśmy się nie z własnej woli. Takie były decyzje,  które zapadały poza plecami Polski. Wbrew naszym interesom. Teraz gdy jesteśmy w Unii nie damy się z niej wypchnąć i nie damy sobie wmówić, że mamy inne prawa niż pozostałe kraje członkowskie. Mamy takie same prawa, jesteśmy równymi członkami – mówiła premier Beata Szydło.

Pani premier podkreślała, że reprezentacja Polski w Unii Europejskiej musi być silna, musi być skoncentrowana na sprawach Polski i musie jednocześnie dbać i rozwój Unii.

-Za kilkanaście dni, 26 maja będziemy dokonywać bardzo ważnego wyboru, wyboru tych ludzi, którzy przez kolejne pięć lat będą reprezentowali Polskę i Polaków w Parlamencie Europejskim. Będą współdecydowali o losach Unii Europejskiej, o tym wszystkim co dotyczy przyszłości Unii – podkreślała Beata Szydło.

-Przyszła kadencja Parlamentu Europejskiego jest bardzo ważna, nie możemy dać podzielić tej Unii i jej osłabiać. Musimy wprowadzić konieczne zmiany, reformy, odwołujące się do zasad, które przyświecały wszystkim tym, którzy kiedyś postanowili zbudować taką wspólnotę, po to, żeby Europejczycy byli bezpieczniejsi, by Europa szybciej się rozwijała, żeby gospodarka europejska konkurowała z najsilniejszymi – zaznaczała Beata Szydło.

-Potrzeba jest , byśmy poszli do wyborów, byśmy dali mocne wsparcie polskiej reprezentacji, byśmy jasno określili się jako Polska, jako państwo członkowskie, że zależy  nam na Unii Europejskiej, chcemy by się rozwijała, chcemy, żeby była zasobniejsza, bezpieczniejsza, ale przede wszystkim, żeby wróciła do korzeni, że politycy europejscy zajmowali się sprawami zwykłych europejczyków. To nie jest tak, że tego się nie da zrobić. My w Polsce jesteśmy najlepszym przykładem na to, że gdybania, że coś jest niemożliwe, że nie ma na coś pieniędzy, że czegoś się nie da zrobić Jeżeli jest dobry plan, jest konsekwencja w działaniu i ludzie, którzy chcą to zrealizować, którzy potrafią rozwiązywać problemy, a nie je piętrzyć, to można osiągnąć rzeczy niemożliwe, myśmy to w Polsce udowodnili – mówiła pani premier.

Beata Szydło podkreśla, że trzeba iść na wybory, iść i zagłosować, pokazać, że Polsce zależy na Unii Europejskiej, czego dowodem ma być wysoka frekwencja.

Po oficjalnej części, wicepremier Beata Szydło robiła sobie zdjęcia z mieszkańcami, rozdawała też autografy.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

W sobotę, 24 sierpnia, odbędzie się Powiatowy Marszobieg Letni. Tym razem zapraszamy Państwa na 10-kilometrową trasę szlakiem niebieskim z Michniowa do Suchedniowskiego Ośrodka „Kuźnica”. Wymarsz...
Szpital Powiatowy im. Marii Skłodowskiej-Curie w Skarżysku-Kamiennej oferuje mieszkańcom powiatu skarżyskiego profilaktyczne, bezpłatne badania kolonoskopowe wraz ze znieczuleniem oraz konsultacją gastroenterologiczną. Szpital jest bowiem partnerem...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze