Amerykańska armia w Skarżysku

Amerykańscy żołnierze stacjonujący na kieleckiej Bukówce gościli w Skarżysku-Kam. Jaki był cel ich wizyty?


Do wizyty w swoim rodzinnym mieście amerykańskich żołnierzy stacjonujących na kieleckiej Bukówce zaprosił jeszcze wiosną marszałek województwa, Andrzej Bętkowski. Pierwszym punktem wizyty, którą w poniedziałkowe przedpołudnie złożyli w Skarżysku-Kam. mundurowi ze Stanów Zjednoczonych było Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku-Kam. Gości z Kalifornii i Minnesoty przywitali w skarżyskim muzeum: Krzysztof Myszka, zastępca prezydenta miasta oraz Grzegorz Bień, dyrektor placówki. Był z nim również marszałek Bętkowski, inicjator spotkania. Ogromne wrażenia na zagranicznych gościach zrobiła przede wszystkim plenerowa ekspozycja. Zapoznali się też z miejscowymi świadectwami martyrologii mieszkańców Ziemi Świętokrzyskiej w latach II wojny światowej.

Podczas wizyty w Skarżysku-Kam. amerykańscy mundurowi zwiedzili również Sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia i Zakłady Metalowe „Mesko” S.A.

e

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

W ferworze przedświątecznych przygotowań dokonujemy całej masy zakupów internetowych. Warto jednak zachować uwagę, szczególnie podczas dokonywania opłat. Oszuści coraz częściej podszywają się pod instytucje,...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze