11 par z odznaczeniami za długoletnie pożycie małżeńskie

W piątek, 23 lutego, w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej 11 par małżeńskich ze Skarżyska-Kamiennej z okazji „Złotych Godów” odznaczonych zostało medalami za długoletnie pożycie małżeńskie. Odznaczenia nadał Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda, a wręczył Prezydent Miasta Skarżyska-Kamiennej – Konrad Kronig.

 – Dostojni jubilaci, mija 50 lat od kiedy związaliście się węzłem małżeńskim, przyrzekając sobie dozgonną miłość i wierność, szacunek i przyjaźń. Przyrzeczenie to składaliście sobie z ufnością, że nie zawiedziecie się na sobie, że będziecie dzielić razem dobre i złe, pomagać sobie wzajemnie w chwilach ciężkich i cieszyć się wspólnie radością. Przyrzeczenia tego dotrzymaliście, mimo wielu złożonych zdarzeń losowych. W ciągu tych długi lat było na pewno wiele dni radosnych i wiele smutnych – mówiła Dorota Chołuj, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego.

Urząd Miasta w Skarżysku-Kamiennej, w dowód społecznego uznania dla trwałości małżeństwa i rodziny wystąpił do prezydenta RP o wyróżnienie  11 par małżeńskich, poprzez odznaczenia medalami za wieloletnie pożycie małżeńskie.

– Szanowni jubilaci, serdecznie Państwu gratuluję, wspaniałego jubileuszu. Pięćdziesiąt wspólnie przeżytych lat, to powód do ogromnej dumy. Wyrażam nadzieję, że z dumą i ogromnym szacunkiem patrzą dziś na Państwa także wasi bliscy. Macie Państwo ogromny bagaż wspólnych przeżyć i doświadczeń, trwacie przy sobie we wzajemnym szacunku, zrozumieniu, wspieracie się i rozumiecie – mówił prezydent miasta.

– Jesteśmy świadomi, że minione 50 lat przepełniały nie tylko chwile radosne, ale zdarzały się także trudności, nieporozumienia i problemy. Jednak jesteście państwo najlepszym przykładem, że każdą przeciwność losu można przezwyciężyć idąc ramię w rami,ę wzajemnie się wspierając. Jesteście dla siebie nawzajem ostają, a dla Nas młodszego pokolenia wzorem jak budować trwały i odpowiedzialny  i szczęśliwy związek. Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, gdy się ją dzieli, dlatego życzę Państwu kolejnych lat dzielenia się swoim szczęściem z najbliższymi – podkreślał Konrad Krönig.

Jaka jest recepta na długoletnie pożycie małżeńskie, zapytaliśmy dostojnych jubilatów.

– Przede wszystkim zgoda, bo zgodnie z przysłowiem zgoda buduje, a niezgoda rujnuje. Zaufanie jedno do drugiego, wybaczanie wszelkich wad, bo każdy  człowiek je ma. Miłość i wspieranie się przez te wszystkie lata, wspólne wychowywanie dzieci, to łączy nas przez te 50 lat. Znamy się bardzo długo, od liceum, chodziliśmy się do I LO, do Erbla, jeszcze wtedy dyrektorem był Józef Erbel – powiedzieli Alicja i Andrzej Spółczyńscy

– Recepty jako takiej to nie nie ma, po prostu przyzwyczajenie do siebie, odpowiednia współpraca, wzajemny szacunek, to jest najważniejsze w małżeństwie – podkreślali Halina  i Tadeusz Mirek

– Pierwsze Nasze spotkanie było w sklepie, sklepową była moja mama, ten pan przyszedł do tego sklepu i zapytał się , co można kupić w tym sklepie, mamusia moja odpowiedziała, że wszystko – mówi Halina Mirek.

– I tak się poznaliśmy, można powiedzieć, że kupiłem sobie żonę w sklepie  -zaznacza Tadeusz Mirek.

W zacnym gronie jubilatów znaleźli się:

Halina i Tadeusz Mirek, Zofia i Otton Maj, Jadwiga i Lech Lisowscy, Krystyna i Jerzy Kozieja, Wiesława i Andrzej Kępa, Bożenna i Jan Knapczyk, Wanda i Waldemar Franczyk, Małgorzata i Marian Wolscy, Alicja i Andrzej Spółczyńscy, Hanna i Wiesława Ładak, Wiesław i Edward Cieloch

Zbyszek Biber

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Walczymy o szybką szprychę dla Skarżyska

Prezydent miasta, Konrad Krönig zainicjował akcję zbierania podpisów poparcia dla uwzględnienia Skarżyska-Kamiennej w projektowaniu tzw. "szybkich szprych", czyli szybkich linii kolejowych łączących...

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze