PitStop w Skarżysku-Kamiennej: za darmo sprawdzą stan techniczny samochodów

Bezpłatna kontrola stanu technicznego samochodów i konsultacje z fachowcami, a to wszystko w ramach wydarzenia promującego bezpieczeństwo drogowe. W sobotę 14 września do Skarżyska-Kamiennej zawita ekipa ProfiAuto PitStop, aby udzielić tamtejszym kierowcom informacji na temat kondycji ich pojazdów i zachęcić do regularnych kontroli stanu technicznego auta.

 ProfiAuto PitStop to bezpłatna akcja, która każdego roku odbywa się w kilkudziesięciu miastach w całej Polsce. W Skarżysku-Kamiennej pojawi się z inicjatywy sklepu motoryzacyjnego IZJ Auto. Stan techniczny swojego auta będzie można sprawdzić na parkingu przy Stadionie Ruchu, skrzyżowanie al. Tysiąclecia i al. Marszałka J. Piłsudskiego, w godzinach od 11.30 do 17.

– W mobilnym punkcie serwisowym robimy przegląd układów i części, które bezpośrednio przekładają się na bezpieczeństwo i komfort jazdy. W ramach akcji sprawdzamy, jak wygląda zawieszenie, kontrolujemy akumulator, ciśnienie i stan bieżników opon, oświetlenie czy wycieraczki. Zwracamy też uwagę na jakość płynów eksploatacyjnych. Badamy temperaturę wrzenia płynu hamulcowego oraz krzepliwość płynu chłodniczego. Jak sama nazwa akcji wskazuje, całość odbywa się ekspresowo i profesjonalnie – mówi Mariusz Maksym, ekspert techniczny ProfiAuto.

Tylko w ubiegłym roku podczas akcji PitStop mechanicy ProfiAuto Serwis sprawdzili kondycję blisko 6500 aut, a ponad 2100 kierowców zgodziło się anonimowo udostępnić wyniki przeglądów ich samochodów na potrzeby corocznego zestawienia. Więcej niż połowa pojazdów wymagała wizyty w warsztacie w celu usunięcia usterek. To pokazuje, jak wiele jest jeszcze do zrobienia w zakresie uświadamiania kierowcom relacji pomiędzy stanem technicznym samochodu a bezpieczeństwem na drogach.

– Regularne kontrole stanu technicznego auta to podstawa. Bez względu na to, czy jedziemy samochodem w dłuższą trasę czy tylko po zakupy do marketu, powinniśmy pamiętać o bezpieczeństwie. Nie ma do tego lepszej okazji niż akcja PitStop, w trakcie której taką kontrolę można wykonać zupełnie za darmo. Całość zajmuje tylko chwilę, a kierowca będzie mógł dowiedzieć się w jakim stanie jest np. układ kierowniczy czy elementy zawieszenia. Dlatego zachęcamy do udziału w bezpłatnej akcji PitStop i konsultacji z naszymi fachowcami, którzy podpowiedzą, jak zadbać o samochód i kiedy zgłosić się do mechanika – mówi Jarosław Zarębski ze sklepu motoryzacyjnego IZJ Auto należącego do sieci ProfiAuto.

 Poza profesjonalnym formularzem z przeprowadzonej kontroli, każdy uczestnik wydarzenia otrzyma również motoryzacyjny upominek. Organizatorami akcji PitStop są: marka ProfiAuto, sklep motoryzacyjny IZJ Auto, firmy ATE, Eni, MANN-FILTER, Osram, Valeo oraz Varta.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Czy się wysypiasz? W okresach podwyższonej zachorowalności na grypę i inne choroby dużo mówi się o wzmacnianiu odporności organizmu. Wprost nieoceniony wpływ na kondycję...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze