Salon urządzony w stylu skandynawskim czy industrialnym – co wybrać?  

Nie da się ukryć, że ostatnimi czasy to właśnie te dwa style aranżacji wnętrz cieszą się w naszym kraju ponadprzeciętnym powodzeniem. Trudno wszak dziwić się temu – klimat skandynawski ze swoimi naturalnymi kolorami i wygodnymi meblami oraz industrial ze swoim wspaniałym minimalizmem i prostotą to trendy, które jak najbardziej sprawdzają  się w dwudziestym pierwszym wieku. Szukajmy bowiem wnętrz, w których dobrze będzie nam się wypoczywało, które pomogą nam się zrelaksować po dniu pełnym pracy i które rzecz jasna prezentują się ciekawie, niebanalnie, bardzo stylowo. Postanowiliśmy zatem spytać ekspertów z branży aranżacji wnętrz o to, na który z tych klimatów warto postawić.

 

  • Industrial? Skandynawski styl? Co wybrać?

 

Okazuje się, że nie można udzielić na to pytanie w pełni jednoznacznej odpowiedzi. Wszak wszystko zależy tu od indywidualnych preferencji i potrzeb kupujących. Jeśli zaś chodzi o owe dwa trendy w aranżacji przestrzeni, obecnie są one w naszym kraju równie modne, zatem nie sposób wybrać jednego wiodącego, który byłby w jakimkolwiek stopniu lepszy od drugiego.

 

  • Jakie ozdoby naścienne wybrać do wnętrz urządzonych w klimacie industrialnym oraz skandynawskim?

 

Warto zadać sobie to pytanie, bo w istocie to właśnie od użytych dodatków i ozdób zależy to, z jakim konkretnie stylem się w danym wnętrzu spotykamy. Wiele osób myśli, że najistotniejszym elementem są meble, jednak specjaliści zajmujący się na co dzień branżą aranżacji wnętrz rozwiewają wszelkie wątpliwości.

Jeśli chodzi o pomieszczenia, które urządzono w stylu skandynawskim, idealnie sprawdzą się rzecz jasna te naścienne dekoracje, które stworzono w barwach naturalnych. Króluje biel, rozbielona szarość, delikatny brąz, barwa musztardowa oraz miodowa, gdzieniegdzie jednak pojawiają się również akcenty grafitowe. Okazuje się, że w grę wchodzą tutaj zarówno drobne printy, jak i bardzo wyraziste nadruki, wszystko zależy od indywidualnego przypadku.

Do wnętrz urządzonych w klimacie skandynawskim Polacy bardzo chętnie wybierają zarówno obrazy (w wersji jeden duży model na jednej ścianie lub też galeria stworzona z niewielkich obrazków, jak i fototapety, które ostatnimi czasy cieszą się niesłabnącym powodzeniem. Wyróżniają się spośród nich w sposób szczególny fototapety na ścianę stworzone w technologii 3d, mają one za zadanie optyczne powiększenie Można postawić także na stylowe tapety, które dostępne są dziś w wielu tysiącach interesujących wzorów, zatem z pewnością każdy będzie potrafił znaleźć dla siebie ten w pełni idealny, który spełni jego indywidualne wyobrażenia o pięknie i designie na światowym poziomie.

Jeśli chodzi natomiast o wnętrza stworzone w stylu industrialnym, z całą pewnością sprawdza się tutaj wszystko to, co minimalistyczne i zaprojektowane z ogromną dawką prostoty. Na szczęście jednak dziś tego typu ozdób naściennych jest bardzo wiele, zatem ze stworzeniem naprawdę stylowych ozdób nie będzie najmniejszego chociażby problemu. Ostatnimi czasy prym wiodą zwłaszcza modele przedstawiające faktury różnych naturalnych materiałów. Mowa tu zarówno o cegle (naturalnie czerwonej czy też bielonej, betonie, sznurku czy też drewnie). Okazuje się, że takie właśnie egzemplarza wyglądają w industrialnych wnętrzach wprost idealnie i w znakomitym stylu zdobią przestrzeń dokoła.

 

  • Ile to kosztuje, czyli jak kształtują się ceny?

 

Mogłoby się wydawać, że za umeblowanie i ozdobienie wnętrz w stylu industrialnym czy skandynawskim trzeba dużo zapłacić. Rzeczywistość jednak okazuje się zupełnie inna, bowiem w przypadku dekoracji naściennych najwyższa jakość wykonania jak najbardziej idzie w parze z niezwykle przystępnymi cenami. Ostatecznie okazuje się, że nie płacimy wiele, mamy natomiast bardzo stylowe i urządzone z wielka dbałością o detale pomieszczenia, których nie powstydziłby się z pewnością niejeden katalog wnętrzarski.

 

  • Gdzie kupić ozdoby naścienne w klimacie skandynawskim i industrialnym?

 

To pytanie zadaje sobie dziś wiele osób. Okazuje się bowiem, że chociaż w naszym kraju jest dziś cały szereg sklepów stacjonarnych i internetowych z ozdobami naściennymi, nie każdy z nich godzien jest polecenia. Dlaczego? W jednym z nich nie spotkamy niestety naprawdę gustownych modeli, inny z kolei charakteryzuje się wysokimi cenami, czasami długość oczekiwania na konkretny egzemplarz jest przesadna, innym zaś razem nie mamy niestety do czynienia z odpowiednim poziomem obsługi.

Lecz w przypadku https://www.fototap.pl/ wszystko prezentuje się wręcz idealnie, dlatego właśnie specjaliści z branży aranżacji wnętrz bardzo wyraźnie proponują wszystkim klientom ten właśnie sklep. Nie da się ukryć, że właśnie tutaj każdy może kupić dokładnie takie ozdoby naścienne, o jakich marzył!

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze