Poradnik dla każdego posiadacza klinkieru. Oto wszystkie informacje o konserwacji surowca

Wypalane w wysokich temperaturach cegły lub płytki klinkierowe charakteryzują się niezwykłym poziomem odporności na skrajne temperatury, wilgoć i inne destrukcyjne czynniki atmosferyczne. Raz zamontowany klinkier jest w stanie posłużyć przez naprawdę wiele lat, jednak co jakiś czas warto skontrolować jego stan. Upewnienie się, że elewacja czy chociażby drobne elementy ozdobne nie wymagają dodatkowych reperacji, wydłuży żywotność popularnego surowca. Podpowiadamy, jak w poprawny sposób dbać o taki rodzaj ceramiki. Zapraszamy do lektury!

Myśl przyszłościowo. Zamówienie na wysokiej jakości klinkier złóż u znanego producenta

Tworząc zewnętrzną elewację domu lub wewnętrzne dodatki na ścianach za każdym razem warto wykorzystywać pierwszorzędnej jakości produkty. Tylko w taki sposób uzyskasz trwały projekt, który będzie w stanie przetrwać nawet kilkanaście kolejnych lat. Sam wybór klinkieru to dopiero połowa sukcesu. Chcesz cieszyć się pełnią zalet oferowanych przez tego typu surowiec? Musisz zaufać doświadczonym specjalistom w zakresie produkcji spieków gliny z piaskiem. Idealnym przykładem takiej firmy jest Feldhaus – międzynarodowy prekursor nowych technologii w tworzeniu płytek klinkierowych. Zakup najwyższej klasy materiału z całą pewnością przełoży się na znaczące zmniejszenie częstotliwości prac konserwacyjnych.

Minimalny nakład prac ucieszy każdego, kto chciałby ozdobić swoje ściany klinkierem

Już samo prawidłowe wykonanie ściany elewacyjnej może ograniczyć do absolutnego minimum problemy konserwacyjne tego typu surowca. Jedynym powszechnie występującym zjawiskiem jest brud pyłowy, powstających chociażby w sezonach grzewczych. Drobne zanieczyszczenia możesz zauważyć także po intensywnych opadach deszczu lub śniegu. Na etapie czyszczenia niechcianych elementów wizualnych przekonasz się o doskonałości klinkieru. Aby całkowicie usunąć wcześniej wymieniony brud wystarczy mocny strumień wody puszczony na ścianę zewnętrzną. Gotowe! Co w przypadku stosowania cegieł czy płytek klinkierowych wewnątrz domu? Wówczas taki materiał nie jest narażony na powstawanie zanieczyszczeń, a jeśli już się pojawią – nawilżona szmatka powinna rozwiązać wszelkie problemy. Sporadyczne mycie ceramiki jest jedynym obowiązkiem konserwacyjnym, jaki spoczywa na barkach właściciela klinkieru. Po naprawdę wielu latach cieszenia się z właściwości tego typu surowca można zauważyć drobne braki w fudze. Należy je całkowicie usunąć, dokładnie wyczyścić ubytki oraz nałożyć nowe wypełnienie. Przy prawidłowym sposobie położenia elewacji, konieczność takiego działania będzie występowała relatywnie rzadko.

(Materiał partnerski)

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego działający w Powiecie Skarżyskim, informuje, że potwierdzone zostały 3 nowe przypadki zakażenia kornawirusem u personelu medycznego Szpitala Powiatowego w Skarżysku-Kamiennej. Kolejnymi...
Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego działający w Powiecie Skarżyskim, informuje, że potwierdzone zostały 2 kolejne dodatnie wyniki zakażenia kornawirusem u personelu Szpitala Powiatowego w Skarżysku-Kamiennej. Wcześniej...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze