Eleganckie i praktyczne rolety okienne

Rolety okienne są chętnie wybierane ze względu na ich funkcjonalność i estetyczny wygląd. Często zdarza się tak, że osoby decydujące się na rolety, rezygnują całkowicie z firanek i zasłon okiennych. Czy faktycznie warto inwestować w tego typu produkty? Na jaki rodzaj rolet okiennych się zdecydować?

Rolety w kasecie dzień noc – elegancja i szyk w naszym oknie

Rolety okienne montowane są z kilku powodów. Głównym jest osłonięcie okna w celu ochronienia wnętrza mieszkania czy domu przed ciekawskimi spojrzeniami przechodniów. Produkty tego typu pozwalają też na ochronę przed zbytnim nasłonecznieniem pomieszczeń oraz ich zaciemnienie w nocy, gdy na zewnątrz włączane są światła uliczne. Jeżeli zależy Ci na dobrej kontroli tego, ile światła wpada do wnętrza domu, możesz zdecydować się na rolety w kasecie dzień noc. Ich montaż jest bezinwazyjny, więc nie musisz martwić się o to, że konieczne będzie nawiercanie ramy okiennej czy ściany. Rolety w kasecie składają się z tkaniny, w której naprzemiennie znajdują się pasy transparentne i nieprzeźroczyste. Przy pomocy mechanizmu regulacyjnego możesz zmieniać ich pozycję, a co za tym idzie, kontrolować to, ile światła wpada do wnętrza domu. Więcej na ten temat przeczytasz na stronie wiodącego producenta rolet w kasecie firmy Karnix – https://www.karnix.pl/rolety-w-kasecie-bezinwazyjne.html.

Rolety do okien dachowych – dedykowane rozwiązania na nasze poddasza

Okna, które znajdują się na poddaszu, są dość specyficzne i wymagają odpowiednich rozwiązań dekoracyjnych. W tym przypadku swoją uwagę warto zwrócić przede wszystkim na specjalne rolety do okien dachowych. Montowane są one z użyciem specjalnego prowadzenia, które sprawia, że tkanina trzyma się ramy okiennej i wyeliminowany jest efekt „łopotania” materiału, gdy okno jest otwarte lub uchylone. Rolety do okien dachowych Karnix dostępne są w kilku wersjach. Warto rozważyć przede wszystkim wybór tych wykonanych z tkaniny metalizowanej. Chroni ona bowiem wnętrze domu przed nadmiernym przegrzewaniem się latem. Zimą natomiast zatrzymuje ciepło wewnątrz domu.

Rolety plisowane – uniwersalne rozwiązanie zachwycające funkcjonalnością

Innym ciekawym rozwiązaniem, które można zastosować zarówno do okien dachowych, jak i klasycznych, są plisy okienne. Są to produkty, które tworzone są z tkaniny składanej w harmonijkę. Dzięki takiemu sposobowi, można je zaciągać zarówno do góry, jak i do dołu. To pozwala na ich ustawienie praktycznie w dowolnej pozycji, np. na środku okna. Więcej na temat plis okiennych przeczytasz na stronie – https://www.karnix.pl/plisy-premium-435.html

Podobnie jak klasyczne rolety, tak i plisy okienne wykonywane są z różnych rodzajów tkanin. Bardzo ciekawą propozycją są te z materiału typu blackout. Pozwala on na bardzo dobre zaciemnienie pomieszczenia, przy całkowicie zaciągniętej rolecie. Inną propozycją, szczególnie polecaną do pomieszczeń, które chce się rozjaśnić i rozświetlić, są plisy wykonane z tkaniny perłowej. Mają one delikatny pobłysk i subtelnie rozpraszają światło. Również te produkty można dostać w wersji metalizowanej. Takie plisy można montować na oknach dachowych. Sprawdzą się one także na niższych kondygnacjach, szczególnie od strony południowej, gdzie nasłonecznienie jest największe.

(Artykuł sponsorowany)

 

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego działający w Powiecie Skarżyskim, informuje, że potwierdzone zostały 2 kolejne dodatnie wyniki zakażenia kornawirusem u personelu Szpitala Powiatowego w Skarżysku-Kamiennej. Wcześniej...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze