Skarżysko ma kolejnych poetów

flash Kultura

Kawiarnia Literacka przy MCK w piątkowy wieczór gościła miłośników poezji oraz autorów nowo wydanych miniaturowych tomików wierszy Annę Zakrzewską, Katarzynę Metzger, Marzannę Kruk oraz Przemysława Skrzypczyńskiego. Licznie zebranych gości przywitała dyrektorka placówki Katarzyna Michnowska Małek.

– Dzisiaj wysłuchamy wierszy, które mogą się podobać lub nie, ale żadnego słuchacza nie pozostawią obojętnym. Myślę, że wieczór ten będzie pełen wrażeń, niezapomnianych chwil i uniesień. Życzę autorom, aby radość płynąca z tworzenia udzielała się również innym – powiedziała pani dyrektor.

Podczas promocji publiczność mogła wysłuchać wybrane wiersze, które były czytane osobiście przez autorów. Wydawca tomików Stanisław Nyczaj, który jest również prezesem Kieleckiego Oddziału Związku Literatów Polskich w ciepłych słowach recenzował każdą z publikacji, wręczając przy tym każdemu z autorów pamiątkowy prezent.

Jestem bardzo szczęśliwa, że udało się wydać kolejne tomiki poezji. Skarżysko ma kolejnych poetów, sądząc po ilości osób, które przyszły na spotkanie, można stwierdzić, że jest dla kogo pisać – mówiła Elżbieta Jach, opiekunka Literackiej Grupy „Wilkina”.

Pomiędzy prezentacjami poszczególnych tomików wystąpili stypendyści Fundacji „Daj Szansę” – Ola Gąska , Karina Piętak , Wiktoria Paduch, Ola Parszewska oraz młodzież z Koła Recytatorskiego z Gimnazjum w Mircu.

Ostatnim punktem promocji była „herbatka z autorem” czuli luźne rozmowy i dyskusje, podczas których można było nabyć promowane tomiki oraz dostać autografy.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.